Filmy dokumentalne/religia i wiara

„Matka 24h” (2013)

Film dokumentalny w reżyserii znanego aktora Marcina Janosa Krawczyka opowiada o...

WIĘCEJ
„Matka 24h” (2013)

Film dokumentalny w reżyserii znanego aktora Marcina Janosa Krawczyka opowiada o peregrynacjach kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, które od ponad pół wieku goszczą w domach wiernych przez 24 godziny.

Opis filmu:
Wizyta Obrazu Jasnogórskiego to jednak tylko pretekst do wnikliwszej i głębszej obserwacji zachowań bohaterów nie tylko w kontekście wiary lub jej braku, ale pokazanych także często w najprostszej relacji życiowej: matka dziecko. Reżyser przygląda się więc bezdomnemu, który po latach odwiedza swoją starą matkę, więźniowi, dla którego poza jego zmarłą matką nie ma innych świętości czy matce martwiącej się o los swego syna, który właśnie stoi przed wyborem życiowej drogi. Zagląda także w miejsca, gdzie bliskości matki brakuje najbardziej do domu dziecka czy szpitala. Wizyta obrazu w jednych wyzwala sceptycyzm, innych zmusza do autorefleksji, a jeszcze innym daje nadzieję na lepsze jutro.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i twórcą scenariusza filmu „Matka 24h” jest aktor Marcin Janos Krawczyk, znany z takich produkcji jak „Plebania”, „Klan”, „Lokatorzy” i „Ranczo”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny miał swoją premierę w Dzień Matki 26 maja 2013 roku.

Czas trwania filmu
Film „Matka 24h” trwa 30 minut.

Gdzie obejrzeć film „Matka 24h”?
Cały film „Matka 24h” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo