Filmy dokumentalne/sztuka

Maria Callas (2017)

Hitowy film dokumentalny przedstawiający nieznaną dotychczas historię Marii Callas. Pełna emocji biografia, na...

WIĘCEJ
Maria Callas (2017)

Hitowy film dokumentalny przedstawiający nieznaną dotychczas historię Marii Callas. Pełna emocji biografia, na którą składają się niepublikowane dotąd materiały, prywatne filmy, kręcone z ukrycia ujęcia i najszczersze intymne wyznania.

Opis filmu:

Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa. Tajemnice, skandale i plotki, które wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy?

Obsada filmu:

Fanny Ardant („8 kobiet”, „Poznajmy się jeszcze raz”, „Pedał”) jako głos lektorski,
Isabella Rossellini („Ze śmiercią jej do twarzy”, „Blue Velvet”, „Sjesta”) jako głos lektorski Marii Callas (w oryginale),
Krystyna Janda („Przesłuchanie”, „Człowiek z marmuru”, „Tatarak”) jako głos lektorski (w polskiej wersji)

Reżyseria:

Reżyserem dokumentu jest Tom Volf – film „Maria Callas” był jego debiutem reżyserskim. Swoją przygodę z filmem Volf rozpoczął w 2006 roku rolą Syna w filmie „Biedni arystokraci”. Jak dotąd, twórca nie pracował przy żadnej innej produkcji filmowej.

Data premiery i kraj produkcji:

Dokument „Maria Callas” został wyprodukowany we Francji. Międzynarodowa premiera odbyła się 1 listopada 2017 roku, podczas Rome Film Festiwal. Polska premiera produkcji miała miejsce 2 marca 2018 roku.

Zdjęcia:

„Maria Callas” składa się z archiwalnych nagrań i zdjęć z udziałem artystki. Źródłami pokazanych w filmie materiałów są prywatne kolekcje takich osób jak: Aristotle Onassis, Vittorio De Sica, Pier Paolo Pasolini, Luchino Visconti, Brigitte Bardot, Jacqueline Kennedy, czy Marilyn Monroe.

Czas trwania filmu:

Film dokumentalny „Maria Callas” trwa 113 minut.

Gdzie obejrzeć film „Maria Callas”?

Cały film online „Maria Callas” można OGLĄDAĆ w vod.tvp.pl.