serwisy tvp

filmy fabularne/komedie

Klimatyczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji komedia producentów „Wesela” i „Domu złego”. Magdalena Łazarkiewicz, autorka...

WIĘCEJ
Klimatyczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji komedia producentów „Wesela” i „Domu złego”. Magdalena Łazarkiewicz, autorka „Ostatniego dzwonka” oraz „Białego małżeństwa” – przebojowych filmów o pierwszych miłościach i dojrzewaniu, powraca do ponadczasowego tematu młodzieńczych namiętności, które eksplodują w trakcie konkursu tanecznego, elektryzującego mieszkańców pewnego miasteczka na prowincji.

W obsadzie „Maratonu tańca” spotykają się najzdolniejsi aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig, nagrodzona Złotym Lwem, laureatka Orła oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej, Olga Frycz, nominowana do Orła i nagrodzona Złotą Kaczką, Krzysztof Skoneczny, zdobywca Złotego Lwa i nominacji do Orła. Aktorzy występują obok znanych i cenionych artystów, takich jak: Leszek Lichota („Karbala”) Bartłomiej Topa („Drogówka”), Łukasz Simlat („Amok”, „Zjednoczone stany miłości”). Sam film doczekał się nominacji w konkursie: Nowe Filmy Polskie podczas Festiwalu Nowe Horyzonty oraz do nagrody Złotych Kaczek.

Światowa prapremiera „Maratonu tańca” odbyła się na prestiżowym festiwalu w Pusan w Korei Południowej w październiku ubiegłego roku. Film prezentowany był też na MFF w Santa Barbara.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2010

Czas trwania: 97 minut

Reżyser: Magdalena Łazarkiewicz

Obsada:
Joanna Kulig – Agnieszka
Olga Frycz – Monika Grzelak
Dariusz Toczek – Sylwuś
Łukasz Simlat – Szymuś
Agnieszka Podsiadlik – Joanna „Dżessika”
Maciej Wierzbicki – Konferansjer Alek
Krzysztof Skonieczny – Krystian

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy