seriale/kostiumowe

Małe kobietki (2017)

Brytyjski serial „Little Women” osadzony w XIX wieku i opowiadający o losach czterech...

WIĘCEJ
Małe kobietki (2017)

Brytyjski serial „Little Women” osadzony w XIX wieku i opowiadający o losach czterech sióstr, które szukają sposobu na szczęście i dobre życie. „Małe Kobietki” to serial bazujący na klasycznej powieści Louisy May Alcott o tym samym tytule „Little Women”. Reżyserem serialu jest Vanessa Caswill, a w rolach głównych wystąpiły m.in.: Emily Watson, Maya Hawke, Willa Fitzgerald, Meg March, Annes Elwy, Beth March i Kathryn Newton.

Opis serialu:

Historia opowiedziana w serialu toczy się w XIX-wiecznej Ameryce w okresie wojny secesyjnej. Bohaterkami są cztery siostry: March – Meg (Willa Fitzgerald), Jo (Maya Hawke), Beth (Annes Elwy) oraz Amy (Kathryn Newton), nad którymi opiekę sprawuje matka Marmee (Emily Watson). Podczas kiedy ojciec rodziny bierze udział w wojnie, kobieta sama stara się wprowadzić je w dorosłe życie. Jo, Meg, Beth i Amy poszukują swej drogi życiowej, przeżywają pierwsze zauroczenia i miłości, poznają ból po stracie bliskich osób, starają się razem przetrwać najgorsze kryzysy.

Obsada serialu:

W rolach głównych występują:
Emily Watson („Everest”, „Czas wojny”) – Marmee March
Maya Hawke („Human Capital”, „Stranger Things”) – Jo March
Willa Fitzgerald („House of Cards”, „Day by Day”) – Meg March
Annes Elwy („King Arthur: Excalibur Rising”, „Hidden”) – Beth March
Kathryn Newton („Wielkie kłamstewka”, „Lady Bird”) – Amy March

Kto jeszcze zagrał w filmie?

Dylan Baker – Pan March
Michael Gambon – Pan Laurence
Angela Lansbury – Ciotka March
Jonah Hauer-Kinng – Laurie Laurence
Eleanor Methven – Hannah
Julian Morris – John Brooke
Nelly Henrion
Patrick Flannery


Reżyserem „Małych kobietek” jest Vanessa Caswill („Thirteen'). W serialu skupiła się na wydobyciu kontrastów między marzeniami czterech dziewczyn a rzeczywistością. Chciała podkreślić przede wszystkim realia epoki i rzucając światło na kwestie płciowe i klasowe.

Scenariusz do serialu „Małe kobietki” napisała Heidi Thomas, której zawdzięczamy m.in. „Cranford” i „Call the Midwife”. Napisała scenariusz, w którym rozmowy o życiu, miłości i poznaniu własnego siebie przeplatają się ze scenami humorystycznymi.

Data premiery i kraj produkcji
Światową premierę brytyjski serial „Małe kobietki” miał 26 grudnia 2017 roku.

Tytuł oryginalny
„Little Women”

Adaptacje
Ekranizacja książki amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, uznanej w Stanach Zjednoczonych za jedną z pionierek rodzimej literatury kobiecej i powieści dla dziewcząt. Wydane w 1868 roku „Małe kobietki” („Little Women”) doczekały się kilku filmowych adaptacji. Pierwsza powstała w roku 1918, w wersji niemej, a druga, z Katharine Hepburn, w 1933. Z uznaniem krytyki i publiczności spotkał się film z1994 roku wyreżyserowany przez Gillian Armstrong, w rolach głównych m.in. z Winoną Ryder i Kirsten Dunst. Najnowszej ekranizacji z 2019 roku dokonała Greta Celeste Gerwig. Serialowa wersja „Małych kobietek” została nakręcona 2017 roku.

Czas trwania:
„Małe kobietki” składają się z 3 odcinków trwających ok. 60 minut każdy.

Gdzie obejrzeć serial „Małe kobietki”?
Cały serial „Małe kobietki” online OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl