serwisy tvp

Oglądaj do 08.11.2021 r.

Filmy dokumentalne/sztuka

Malarka i złodziej (2020)

Obrazy młodej artystki zostają skradzione z lokalnej galerii sztuki. Policja...

WIĘCEJ
Malarka i złodziej (2020)

Obrazy młodej artystki zostają skradzione z lokalnej galerii sztuki. Policja szybko identyfikuje sprawcę, a kobieta występuje z prośbą o możliwość przeprowadzenia z nim osobistej rozmowy.

Opis filmu:
Po przeprowadzce do Oslo Barbora Kysilkova rozpoczyna karierę malarki. W biały dzień podczas wystawy w galerii sztuki zostają skradzione jej obrazy. Aby zrozumieć motywy działania sprawcy, młoda czeska artystka próbuje skontaktować się z jednym z mężczyzn biorących udział w napadzie. Benjamin Ree postanawia udokumentować historię, po tym jak malarka postanawia namalować portret złodzieja. Pomiędzy sprawcą i ofiarą zaczyna powstawać niezwykła relacja.

Reżyseria:
Film dokumentalny „Malarka i złodziej” wyreżyserował Benjamin Ree. Mający na swoim koncie pracę nad takimi produkcjami jak „Drømmen om kongeørnen”, „Magnus”, „When Ailin kissed Lars” filmowiec jest także operatorem, producentem i scenarzystą filmowym. Mężczyzna jest laureatem ponad 15 nagród.

Data premiery i kraj produkcji:
Produkcja „Malarka i złodziej” powstała w Norwegii. Oficjalna premiera odbyła się na Sundance Film Festival 23 stycznia 2020 roku.

Zdjęcia:
Autorami zdjęć do filmu „Malarka i złodziej” są Kristoffer Kumar oraz reżyser Benjamin Ree.

Tytuł angielski:
„The Painter and the Thief”.

Tytuł oryginalny:
„Kunstneren og tyven”.

Czas trwania:
Film „Malarka i złodziej” trwa 106 minut.

Nagrody i nominacje:
Obraz Benjamina Ree „Malarka i złodziej” zdobył 18 nagród filmowych i 29 nominacji. Na norweskiej gali Amanda produkcja została uhonorowana za najlepszy dokument, film i edycję. Podczas Atlántida Film Fest nagrodzono Benjamina Ree za najlepszą reżyserię.

Gdzie obejrzeć film „Malarka i złodziej”?
Cały film „Malarka i złodziej” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy