serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

„Lokatorka” (2021)

Porywający polski dramat sensacyjny. Opowiada historię inspirowaną życiem. To niewyjaśniona sprawa...

WIĘCEJ
„Lokatorka” (2021)

Porywający polski dramat sensacyjny. Opowiada historię inspirowaną życiem. To niewyjaśniona sprawa śmierci warszawskiej aktywistki – Jolanty Brzeskiej. Film odsłania kurtynę, za którą chowa się „mafia reprywatyzacyjna”. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

Opis filmu

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska (Sławomira Łozińska). Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele spec grupy oficer – Anna Szerucka (Irena Melcer). Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Irena Melcer jako Anna Szerucka,
Jan Frycz jako Pułkownik Jan,
Sławomira Łozińska jako Janina Markowska,
Andrzej Grabowski jako Komendant Janeczek.

Reżyseria

Film sensacyjny „Lokatorka” wyreżyserował Michał Otłowski („Jeziorak”, „Diablo. Wyścig o wszystko”, „Diagnoza”.)

Scenariusz

Autorami scenariusza do filmu „Lokatorka” są Jacek Matecki i Tomasz Klimala.

Nagrody i nominacje

Film sensacyjny „Lokatorka” dostał jedną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Złote Lwy” : Najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Sławomira Łozińska.

Data premiery i kraj produkcji

Polski dramat „Lokatorka” miał światową premierę 3 grudnia 2021 roku.

Czas trwania filmu

Film „Lokatorka” trwa 101 minut.

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy