serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Barańscy to typowa tradycyjna rodzina z przedmieścia. Matkę pochłania opieka nad dziećmi i prowadzenie domu....

WIĘCEJ
Barańscy to typowa tradycyjna rodzina z przedmieścia. Matkę pochłania opieka nad dziećmi i prowadzenie domu. U nowoczesnych Leszczyńskich syna oraz pasierbicę wychowuje mąż, a żona realizuje się zawodowo. Która rodzina lepiej poradzi sobie z codziennymi kłopotami?


Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze.

Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny.Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.

Serial komediowo-obyczajowy, Polska 2010
Reżyseria: Jakub Miszczak
Wykonawcy: Jolanta Fraszyńska, Dariusz Wiktorowicz, Cezary Kosiński, Joanna Pierzak i inni