serwisy tvp

filmy fabularne/komedie

Komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda...

WIĘCEJ
Komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia.

Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku - studni i chodziły do tej samej szkoły. Dwie z nich: Łucja i Korba do tej pory mieszkają w mieszkaniach po rodzicach.

Łucja samotnie wychowuje dorastającego syna Szymka, uczy biologii w katolickim gimnazjum i z uporem wiąże się z niewłaściwymi facetami.

Korba jest korektorką w piśmie kobiecym. To demon kobiecości - niezwykle skuteczne połączenie urody i zmysłowości z ponadprzeciętną inteligencją. Praca ją irytuje, przede wszystkim dlatego, że Korba jest znacznie bystrzejsza od dziennikarek, których teksty musi poprawiać. Korba jest zdeklarowanym singlem, zmienia facetów jak torebki śniadaniowe i jak ognia unika stałych związków.

Monia, najmłodsza z wszystkich Lejdis, jest żoną ekscentrycznego milionera Tomka, niezwykle w niej zakochanego. Uwielbia ją i rozpieszcza także ojciec Wydaje się, że Monia ma wszystko, co potrzebne jest kobiecie, by czuć się szczęśliwą. Tak się jednak nie dzieje, co więcej Monia sprawia wrażenie, jakby uważała, że na szczęście nie zasługuje. Czy powodem jest toksyczna matka, która porzuciła ją przed laty?

Gośka pracuje w ministerstwie rolnictwa. Jej mąż Artur, poseł do parlamentu europejskiego, mieszka przez większą część roku w Brukseli. Widują się rzadko, co utrudnia Gośce zrealizowanie największego marzenia – zajścia w ciążę. Wprawdzie doskonale zorganizowana Gośka pilnie odwiedza męża w czasie swoich dni płodnych, ale czy uda jej się w taki sposób powiększyć rodzinę?

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2008

Reżyseria: Tomasz Konecki

Czas trwania: 134 min.

Obsada:
Edyta Olszówka – Łucja
Anna Dereszowska – Karolina „Korba”
Magdalena Różczka – Monia
Izabela Kuna – Gośka
Robert Więckiewicz – Marek
Piotr Adamczyk – Artur
Rafał Królikowski – Tomek
Tomasz Kot – Istvan
Tomasz Karolak – Wojtek

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy