teatr telewizji/klasyka polska

Napisana na początku XX wieku trzyaktowa komedia Tadeusza Rittnera. Główny temat utworu, który pozornie jest...

WIĘCEJ
Napisana na początku XX wieku trzyaktowa komedia Tadeusza Rittnera. Główny temat utworu, który pozornie jest melodramatem, stanowią starcia marzeń z rzeczywistością, iluzji z prawdą. Jego bohaterowie więcej skrywają niż mówią, wciąż tęsknią za czymś lepszym, ważniejszym i wciąż poszukują wielkiej miłości.


Akcja toczy się podczas upalnego lata w nadmorskim sanatorium, prowadzonym przez dojrzałego Doktora i jego dużo młodszą, uwodzicielską żonę. Pozornie panuje spokój i nic złego się nie wydarza. Obserwujemy wczasowo-leniwe życie pensjonariuszy. Jest wśród nich młodzieniec, który podkochuje się w doktorowej. Chłopak dowiaduje się o swej nieuleczalnej chorobie i szybkiej śmierci. Fakt ten dodaje mu odwagi do wyznania miłości uwielbianej kobiecie. Wyzwala w nim uśpioną siłę i powoduje, że z dnia na dzień staje się innym człowiekiem.


W spektaklu wyreżyserowanym przez Jana Englerta (także odtwórcę roli Doktora) wystąpili m.in. Ewa Wiśniewska, Dominika Kluźniak, Beata Ścibakówna, Grzegorz Małecki, a w roli Torupa zadebiutował Marcin Franc.

Autor: Tadeusz Rittner
Reżyseria: Jan Englert
Zdjęcia: Piotr Wojtowicz
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Kostiumy: Dorota Roqeplo
Muzyka: Piotr Moss
Montaż: Milenia Fiedler

Wideo