Filmy dokumentalne/ludzie

Larissa (2020)

Film dokumentalny poruszający tematykę Holokaustu. Larissa, której jako 10-letniej dziewczynce udało się...

WIĘCEJ
Larissa (2020)

Film dokumentalny poruszający tematykę Holokaustu. Larissa, której jako 10-letniej dziewczynce udało się uciec z warszawskiego getta, przyjeżdża znów do Polski, aby skonfrontować się z tragicznymi wydarzeniami z II wojny światowej i spotkać się z Heleną, która się nią opiekowała po aryjskiej stronie.

Opis filmu

Kiedy w 1942 roku Żydzi uwięzieni w warszawskim getcie wiedzą już, jaka czeka ich najbliższa, tragiczna przyszłość, ojciec 10-letniej Larissy postanawia wywieźć ją na aryjską stronę. Dziewczynka po drabinie przechodzi na drugą stronę muru, a tam przyjmuję ją pod opiekę polska rodzina i 16-letnia Helena. Po II wojnie światowej Larissa trafia do domu dziecka, a stamtąd przedostaje się do Francji, gdzie zamieszkuje na stałe. Po 70 latach wraca do Polski, by znów spotkać się z Heleną i demonami przeszłości.

Obsada filmu

Larissa Cain
Helena Krawczyk-Demczuk
Hubert Cain
Jan Grądzki

Reżyseria i scenariusz

Polski dokument „Larissa” wyreżyserował i napisał do niego scenariusz reżyser, producent i tłumacz Alexandre Dayet, który dzieli swoje życie zawodowe oraz prywatne między Francję a Polskę. Film „Larissa” zrealizował w ramach studiów doktoranckich w PWSFTviT w Łodzi.

Czas trwania filmu

Film dokumentalny „Larissa” trwa 43 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Larissa”?

Film „Larissa” można oglądać na vod.tvp.pl

Wideo