Filmy dokumentalne/ludzie

Kwaśne winogrona (2016)

Trzymający w napięciu film dokumentalny w reżyserii duetu Jerry Rothwell i...

WIĘCEJ
Kwaśne winogrona (2016)

Trzymający w napięciu film dokumentalny w reżyserii duetu Jerry Rothwell i Reuben Atlas, opowiadający o genialnym oszustwie w przeddzień wielkich krachów na giełdzie w 2008 roku.

Opis filmu:
Młody mężczyzna z Indonezji zalał amerykański rynek wina fałszywymi rocznikami cenionymi w milionach, oszukując elitę świata wina. Zarobił 35 milionów dolarów na dwóch aukcjach wina. W 2008 roku francuski producent wina Laurent Ponsot zdał sobie sprawę, że wino z jego rodzinnej domeny jest sprzedawane z roku, w którym go nie produkowali. Poleciał pierwszym samolotem do Nowego Jorku i w ten sposób rozpoczął śledztwo.

Poza szczegółami dotyczącymi tego wielkiego oszustwa, film prezentuje także szybki, bogaty świat Los Angeles i Nowego Jorku podczas boomu finansowego na początku XXI wieku – z obsesyjnymi kolekcjonerami, oburzonymi producentami wina, podejrzanymi domami aukcyjnymi i specjalistami FBI.

Reżyseria :
Za reżyserię dokumentu „Kwaśne winogrona” odpowiadają Jerry Rothwell i Reuben Atlas.

Data premiery i kraj produkcji:
Film dokumentalny „Kwaśne winogrona” został nagrany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Światowa premiera miała miejsca 16 września 2016 roku.

Tytuł angielski:
„Sour Grapes”

Czas trwania filmu:
Film „Kwaśne winogrona” trwa 85 minut.

Gdzie obejrzeć film „Kwaśne winogrona”?
Cały film online „Kwaśne winogrona” OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo