serwisy tvp

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Kto wygra mecz pokazuje jaki jest obraz Polski po mistrzostwach Europy w piłce nożnej EURO...

WIĘCEJ
Kto wygra mecz pokazuje jaki jest obraz Polski po mistrzostwach Europy w piłce nożnej EURO 2012. Film opowiada o przygotowaniach, przebiegu i kosztach imprezy. Warto poznać sytuację z innego punktu widzenia, aby mieć własne zdanie.
Dzięki filmowi Kto wygra mecz możemy na nowo zastanowić się nad tym, czym jest patriotyzm. W dziele Tadeusza Śmiarowskiego model patriotyzmu proponowany nam podczas mistrzostw Europy jest nie do pogodzenia z modelem jaki powinien być reprezentowany przez świadomych patriotów. W filmie Kto wygra mecz wypowiada się dr Barbara Fedyszak - Radziejowska, zauważając niepoważność proponowanego nam modelu. Prawdziwy patriotyzm nie jest dobrze widziany, ponieważ zadaje niewygodne pytania. Film pokazuje prawdziwy obraz EURO 2012.

Przede wszystkim jednak Kto wygra mecz w reżyserii Tadeusza Śmiarowskiego jest niezwykłym filmem dokumentalnym, stawiającym ważne pytania dotyczące EURO 2012. Czy było ono potrzebne Polsce? Co się zmieniło w postrzeganiu naszego kraju dzięki temu wydarzeniu? Czy było ono w ogóle potrzebne? Dzięki filmowi Kto wygra mecz można wyrobić sobie własne zdanie. Kto wygrał ten mecz?.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy