serwisy tvp

Filmy dokumentalne/religia i wiara

„Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” (2020)

Film dokumentalny w reżyserii Davida Naglieriego ukazuje sylwetkę...

WIĘCEJ
„Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” (2020)

Film dokumentalny w reżyserii Davida Naglieriego ukazuje sylwetkę bł. ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Dokument opowiada także historię cudu pro-life, który doprowadził do beatyfikacji duchownego w 2020 roku.

Opis filmu:
Kim był XIX-wieczny ksiądz, który wyprzedził swoją epokę? Dlaczego postawił w swojej działalności duszpasterskiej na pracę z mężczyznami, aby w ten sposób wesprzeć rodziny? Co było inspiracją do najważniejszego projektu jego życia, czyli organizacji charytatywnej Rycerzy Kolumba?

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki pisał o błogosławionym: „ks. McGivney był proboszczem-misjonarzem. Wychodził do najbardziej potrzebujących, troszcząc się zarówno o ich życie doczesne, jak i wieczne. Jego przykład potrzebny jest dzisiaj Kościołowi bardziej niż kiedykolwiek”. Ks. Michael McGivney może być inspiracją, jak wypełniać swoje powołanie jako ksiądz katolicki, prowadzący zwykłą działalność duszpasterską w parafii.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i twórcą scenariusza filmu dokumentalnego „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” jest David Naglieri.

Data premiery, kraj produkcji
Amerykański film „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” powstał w związku z beatyfikacją duchownego i miał swoją premierę w 2020 roku.

Tytuł oryginalny
„Father Michael McGivney. An American Blessed”

Czas trwania filmu
Film „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” trwa 28 minut.

Gdzie obejrzeć film „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz”?
Cały film „Ks. Michael McGivney. Błogosławiony proboszcz” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy