serwisy tvp

filmy fabularne/krótkometrażowe

Bogumił Godfrejow należy do grona tych studentów, którym udała się trudna sztuka łączenia umiejętności operatorskich,...

WIĘCEJ
Bogumił Godfrejow należy do grona tych studentów, którym udała się trudna sztuka łączenia umiejętności operatorskich, scenariopisarskich i reżyserskich. Jego szkolne filmy – „Claire” i „Kręgi snu” – nagrodzone zostały Złotymi Kijankami, a etiuda Sławomira Fabickiego „Męska sprawa” ze zdjęciami Godfrejowa studenckim Oscarem oraz nominacją do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii: najlepszy fabularny film krótkometrażowy.
„Kręgi snu” to opowieść o przeszłości. Główny bohater po latach katorgi w gułagu wraca do domu. Ekstremalne doświadczenia nie zacierają się w pamięci, nie ulegają wyparciu. Drobne elementy codzienności, zwyczajne zachowania i gesty najbliższych wywołują w bohaterze obrazy z przeszłości. Trauma stopniowo zagarnia rzeczywistość. W filmie nie pada ani jedno słowo. Wszystkie emocje bohaterów możemy odczytać jednak z ich gestów, grymasów i spojrzeń.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2000

Reżyseria: Bogumił Godfrejów

Czas trwania: 10 min.

Obsada:
Michał Michalski
Katarzyna Chmara
Anna Mielczarek
Dominik Blok
Tomasz Kobiela

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy