serwisy tvp

programy/teatr telewizji

Telewizyjna wersja spektaklu Teatru Lalka w Warszawie. Adaptacja baśni Kornela Makuszyńskiego jest piękną pochwałą tradycji...

WIĘCEJ
Telewizyjna wersja spektaklu Teatru Lalka w Warszawie. Adaptacja baśni Kornela Makuszyńskiego jest piękną pochwałą tradycji lalkowego teatru i wyobraźni, którą ten rodzaj sztuki dla dzieci potrafi uruchomić. Historię tytułowego krawca z miasteczka Tajdarajda, pełną przygód i niebezpieczeństw, Jarosław Kilian opowiada stosując rozmaite środki: animowane lalki, teatr cieni, tzw. żywy plan aktorski, a także piosenki autorstwa Grzegorza Turnaua.

Wszystko to buduje aurę cudowności, którą stwarza nie tyle nowoczesna technika, co rzemiosło – praca ludzkich rąk, która poparta konkretnymi umiejętnościami i wiedzą, jest drogą do głębokiego doświadczania świata – jak pisał jeden z recenzentów. Spektakl oferuje jednocześnie świetną zabawę. Dynamiczna akcja, humor, pobłażliwy komizm, wpadające w ucho piosenki oraz radosny pogląd na świat, odzwierciedlony w tekście utworu, zachwycają i bawią młodego widza, a dorosłym dodatkowo przynoszą wzruszenia, pozwalają na chwilę powrócić do najpiękniejszych chwil dzieciństwa. „Krawiec Niteczka” pobudza młodą wyobraźnię i pozwala na uczestnictwo w tworzeniu teatru na miarę dziecięcych snów.


Autor: Kornel Makuszyński

Adaptacja i reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia: Magdalena Gajewska

Muzyka: Grzegorz Turnau

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy