serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Remake słynnego serialu telewizyjnego z 1977 roku. Opowiada o dramatycznych losach afroamerykańskich mieszkańców USA, przedstawia...

WIĘCEJ
Remake słynnego serialu telewizyjnego z 1977 roku. Opowiada o dramatycznych losach afroamerykańskich mieszkańców USA, przedstawia sagę czarnoskórej rodziny na tle historii kraju. Adaptacja powieści Alexa Haleya. W nowej wersji grają największe gwiazdy Hollywood: nagrodzeni Oscarem Forest Whitaker i Anna Paquin, nominowany do tej nagrody Laurence Fishburne, zdobywca Złotego Globu Jonathan Rhys Meyers.


Młody i pełen marzeń Kunta Kinte (Malachi Kirby) zostaje złapany w rodzinnej Gambii przez handlarzy niewolników i przetransportowany w koszmarnych warunkach do Ameryki. Na miejscu, całkowicie odarty z godności, z dala od domu i bliskich, trafia w ręce posiadaczy ziemskich. W niewoli udaje mu się znaleźć namiastkę szczęścia i założyć rodzinę.


Kunta Kinte oraz jego potomkowie są świadkami i zarazem uczestnikami najważniejszych momentów w historii Stanów Zjednoczonych – wojny secesyjnej, powstań niewolników czy zniesienia niewolnictwa.KAŻDY ODCINEK DOSTĘPNY PRZEZ 14 DNI OD PREMIERY W TVP VOD!