programy/historia

„Korona królów. Taka historia...” (2018 – 2020)

Popularność serialu „Korona królów” skłoniła Telewizję...

WIĘCEJ
„Korona królów. Taka historia...” (2018 – 2020)

Popularność serialu „Korona królów” skłoniła Telewizję Polską do stworzenia programu przybliżającego historię średniowiecznej Polski.

Opis programu

„Korona królów. Taka historia...” nie ogranicza się tylko do sfery polityki prowadzonej przez Kazimierza Wielkiego i jego następców. Seria pokazuje również, jak żyli ówcześni mieszkańcy kraju.

Prowadzący:

Prowadzącym, a za razem narratorem serii „Korona królów. Taka historia...” jest Wojciech Żołądkowicz, który w serialu „Korona królów” zagrał Olgierda Giedyminowica. Aktor jest znany także z takich produkcji, jak „Układ zamknięty”, „(Nie)znajomi” i „Smoleńsk”.

Reżyseria

Reżyserem serii „Korona królów. Taka historia...” jest Piotr Fiedziukiewicz, który pracował także na planach produkcji „O mnie się nie martw”, „Singielka” i „Wojenne dziewczyny”.

Scenariusz

Autorem skryptu do programu „Korona królów. Taka historia...” są Anna Stańko („Na dobre i na złe”, „Pierwsza miłość”, „Oczy mojego ojca”) i Antoni Winch („Leśniczówka”).

Data premiery i kraj produkcji

Seria „Korona królów. Taka historia...” została wyprodukowana w Polsce, a jego premiera odbyła się 6 września 2018 roku.

Zdjęcia

Autorem zdjęć do programu „Korona królów. Taka historia...” jest Piotr Bujnowski znany z produkcji „Pod powierzchnią”, „Psubrat” i „Wdech wydech”.

Adaptacje

Seria „Korona królów. Taka historia...” była inspirowana serialem „Korona królów”, a w odcinkach programu wykorzystywano ujęcia z serialu historycznego.

Ilość sezonów i odcinków

Program historyczny „Korona królów. Taka historia...” liczy jeden sezon złożony z 75 odcinków.

Czas trwania jednego odcinka

Każdy z odcinków serii historycznej „Korona królów. Taka historia...” trwa około 25 minut.

Gdzie obejrzeć program „Korona królów. Taka historia...”?

Całe odcinki programu „Korona królów. Taka historia...” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.