Oglądaj do 31.08.2022 r.

Filmy dokumentalne/ludzie

„Kiedy owca staje się lwem” (2018)

Drobny handlarz kością słoniową walczy o przetrwanie, mimo...

WIĘCEJ
„Kiedy owca staje się lwem” (2018)

Drobny handlarz kością słoniową walczy o przetrwanie, mimo potężnych sił, które sprzysięgły się przeciwko jego branży. Jego kuzyn natomiast, do którego zwraca się ostatecznie po pomoc, to rozgoryczony strażnik, który od miesięcy nie otrzymał wypłaty za swoją pracę. Film był pokazywany m.in. podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Opis filmu:
Gwałtowny spadek populacji słoni w Afryce przyciąga uwagę całego świata. Gdy rząd podejmuje stosowne kroki, kłusownicy stają w obliczu życiowego kryzysu. Z ich perspektywy obrońcy przyrody przedkładają życie słoni nie tylko ponad kły tych zwierząt, lecz również ponad ludzkie życie. Kim są myśliwi, gotowi narazić się na moralne potępienie reszty świata, trafić do więzienia, a nawet zginąć, żeby zapewnić byt swoim rodzinom?

Towarzyszący im przez trzy kolejne lata reżyser Jon Kasbe z czasem zyskał ich zaufanie, stając się częścią ich codzienności i zyskując tym samym niespotykany wgląd w ich życie. Powstał dzięki temu niezwykły, zachwycający wizualnie obraz, ukazujący punkt widzenia i motywację ludzi, będących w epicentrum tego palącego konfliktu.

Reżyseria
Reżyserem filmu „Kiedy owca staje się lwem” jest Jon Kasbe.

Data premiery, kraj produkcji
Amerykański film dokumentalny „Kiedy owca staje się lwem” premierę światową miał w 2018 roku.

Tytuł oryginalny
„When Lambs Become Lions”

Czas trwania filmu
Film „Kiedy owca staje się lwem” trwa 75 minut.

Gdzie obejrzeć film „Kiedy owca staje się lwem”?
Cały film „Kiedy owca staje się lwem” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo