serwisy tvp

Oglądaj do 12.06.2019 r.

filmy fabularne/dramaty

Drugi pełnometrażowy film fabularny, po komedii „Francuski numer”, w karierze Roberta Wichrowskiego. Reżyser opowiada historie...

WIĘCEJ
Drugi pełnometrażowy film fabularny, po komedii „Francuski numer”, w karierze Roberta Wichrowskiego. Reżyser opowiada historie dwóch przyjaciół z dzieciństwa. Byli nierozłączni, dzielili się wszystkim. Do czasu, gdy zakochali się w tej samej kobiecie. Kiedy jeden z nich usuwa się w cień, na pozór wydaje się, że obaj wyszli z tej próby zwycięsko. Pod cienką powłoką pozorów drzemią jednak sekrety, które mogą w jednej chwili przekreślić wszystko. Gdy konsekwencje wyborów sprzed lat wychodzą na światło dzienne, okazuje się jak kruche i złudne jest szczęście, zbudowane na fundamentach kłamstwa. Krytycy chwalili świetne zdjęcia Adama Bajerskiego. Pisali też m.in., że „Karuzela” to kino „wyraziste i intrygujące”.
Na planie spotkali się koledzy z planu seriali „M jak miłość”Mikołaj Roznerski i Mateusz Janicki. Muzykę do filmu skomponował Mikołaj Bugajak, znany jako Noon, producent trzech pierwszych płyt Pezeta.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014

Reżyseria: Robert Wichrowski

Czas trwania: 80 min.

Obsada: Mikołaj Roznerski – Rafał
Karolina Kominek – Magda
Mateusz Janicki – Piotr
Maria Pawłowska – Natalia, przyrodnia siostra Piotra
Zofia Wichrowska – Julia

Wideo