filmy fabularne/komedie

„Kamper” (2016)

Pełnometrażowy debiut Łukasza Grzegorzka, autora „Córki trenera”. Zakochana w sobie niegdyś do szaleństwa para...

WIĘCEJ
„Kamper” (2016)

Pełnometrażowy debiut Łukasza Grzegorzka, autora „Córki trenera”. Zakochana w sobie niegdyś do szaleństwa para trzydziestolatków dziś stoi przed decyzją dalszego życia razem.

Opis filmu:
Bohaterowie „Kampera” to para trzydziestolatków. Zakochali się w sobie, wzięli ślub i żyją sobie wygodnie w Warszawie, w mieszkaniu, które kupili im rodzice. Ona uwielbia gotować i marzy o karierze kulinarnej, on – testuje gry komputerowe. Mania (Marta Nieradkiewicz) i Kamper (Piotr Żurawski) uwielbiają ze sobą przebywać. Nagle coś się dzieje, znika zażyłość, do związku wkrada się chłód. Czy uda im się przezwyciężyć kryzys?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Piotr Żurawski („Osiecka”, „Marcel”, „Miasto 44”) jako Mateusz Brzeziński „Kamper”
Marta Nieradkiewicz („Płynące wieżowce”, „Zjednoczone stany miłości”, „Dzikie róże”) jako Mania Brzezińska, żona „Kampera”

Kto jeszcze zagrał w filmie „Kamper”?
Sheily Jimenez – Luna
Justyna Suwała – Dorota, przyjaciółka „Kampera”
Bartłomiej Świderski – „Carlos”, przyjaciel „Kampera”
Jacek Braciak – Marek Bana

Reżyseria
Reżyserem polskiego dramatu „Kamper” jest Łukasz Grzegorzek, który na swoim koncie ma także film fabularny „Córka trenera”, przy tworzeniu którego odpowiadał także za scenariusz.

Scenariusz
Autorami scenariusza filmu „Kamper” są Krzysztof Umiński i Łukasz Grzegorzek. Obaj twórcy współpracowali później przy scenariuszu do „Córki trenera”. Umiński poza pisaniem scenariuszy jest także tłumaczem. Przełożył m.in. szereg francuskich komiksów, a także książki Alberta Cohena czy Arundhati Roya. W 2014 roku znalazł się w gronie finalistów Nagrody Kapuścińskiego.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film fabularny „Kamper” miał swoją premierę 3 lipca 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu jest Weronika Bilska, znana ze współpracy przy takich produkcjach jak „Więzi”, „Brzydkie słowa” i „Każdy ma swoje lato”.

Czas trwania filmu
Film „Kamper” trwa 85 minut.

Nagrody i nominacje
Film otrzymał m.in. nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na Raindance Film Festival w Londynie, natomiast Marta Nieradkiewicz została wyróżniona nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Gdzie obejrzeć film „Kamper”?
Cały film „Kamper” online oglądaj na vod.tvp.pl

Wideo