seriale/archiwalne

Kacperek mieszka z rodzicami i chodzi do przedszkola. Jest jedynakiem i jego największym marzeniem jest...

WIĘCEJ
Kacperek mieszka z rodzicami i chodzi do przedszkola. Jest jedynakiem i jego największym marzeniem jest posiadanie psa, na którego jednak nie chcą zgodzić się rodzice. Nie wolno mu wieczorem oglądać telewizji, boi się ciemności, nie lubi zostawać sam w domu, unika dentysty… Tak jak tysiące sześciolatków. Mimo że historię o Kacperku napisano ćwierć wieku temu, jego problemy i marzenia wciąż nie straciły na aktualności.

Scenariusz serialu napisała w 1984 r. Ilona Łepkowska, dziś autorka takich hitów TVP jak „M jak Miłość” czy „Barwy szczęścia”. Reżyserem został Ryszard Zatorski, który był także współautorem dialogów i autorem tekstu do „Piosenki Kacpra”. – Miał potrzebną do tego serialu delikatność i wrażliwość – wspomina Ilona Łepkowska.

Praca przy serialu nie była łatwa, choćby ze względu na fakt, że jego głównym bohaterem był mały chłopiec. Najtrudniejsza okazała się jednak nie współpraca z sześciolatkiem, a odcinek „Jak wygrać czekoladę”, z udziałem wielu statystów. Między innymi z powodu prac nad scenami z tego odcinka kategoria produkcyjna filmu została zmieniona z „N” na „T” czyli „trudny”. W produkcję filmu zaangażowany był także Juliusz Machulski, młody reżyser, który właśnie odniósł ogromny sukces filmem „Vabank”. Machulskiemu powierzono opiekę artystyczną nad „Kacperkiem”.

Serial telewizyjny: 7 odc., Polska 1986

Reżyseria: Ryszard Zatorski

Scenariusz: Ilona Łepkowska

Występują: Kacper Lepieszkiewicz, Małgorzata Pritulak, Krzysztof Kiersznowski