Oglądaj do 13.07.2022 r.

Filmy dokumentalne/ludzie

„Jutro albo pojutrze” (2018)

Film dokumentalny nominowany do Oscara. Zapis przyjaźni trzech amerykańskich chłopaków,...

WIĘCEJ
„Jutro albo pojutrze” (2018)

Film dokumentalny nominowany do Oscara. Zapis przyjaźni trzech amerykańskich chłopaków, których przez lata napotykają różne dole i niedole.

Opis filmu:
W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji. Wolność otwiera drogę do odpowiedzialności i dojrzałości.

Reżyser:
Reżyserem filmu jest Bing Liu.

Scenariusz:
Scenariusz do filmu „Jutro albo pojutrze” jest jego reżyser Bing Liu.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Jutro albo pojutrze” miał premierę na świecie 18 stycznia 2018 roku na Festiwalu Filmowym w Sundance. Dokument jest produkcją amerykańską.

Tytuł oryginalny:
„Minding the Gap”

Czas trwania filmu:
Film dokumentalny „Jutro albo pojutrze” trwa 100 minut.

Nagrody i nominacje:
Film „Jutro albo pojutrze” otrzymał cztery nagrody na Millennium Docs Against Gravity. Został również nominowany do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Gdzie obejrzeć film „Jutro albo pojutrze”?
Cały film online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo