programy/rozrywka

„Jeden z dziesięciu” (1994-)

Teleturniej wiedzowy, prowadzony przez Tadeusza Sznuka, który od lat cieszy...

WIĘCEJ
„Jeden z dziesięciu” (1994-)

Teleturniej wiedzowy, prowadzony przez Tadeusza Sznuka, który od lat cieszy się niesłabnącym uznaniem i szacunkiem widzów, oparty na brytyjskim formacie „Fifteen to One”.

Opis programu
Teleturniej składa się z trzech etapów. W pierwszym zawodnicy otrzymują po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwia im udział w drugim etapie. W kolejnej rundzie zawodnicy wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytanie. Gra toczy się do momentu, gdy na polu walki pozostanie trzech zawodników. Pozostałych eliminuje brak odpowiedzi na co najmniej dwa pytania. W pierwszej fazie finału trzej jego uczestnicy odpowiadają na pytania na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy, następnie mogą sami odpowiedzieć na kolejne pytanie lub wskazać przeciwnika. Każdy z grających ma dwie możliwości pomyłki. Trzecia eliminuje go z gry. Wygrywa ten kto zachowa choć jedną szansę. Każda prawidłowa odpowiedź to 10 punktów, a ich suma zdobyta przez zwycięzcę jest wpisywana na „listę zwycięzców”. Po emisji 20. odcinka każdej edycji, następuje Wielki Finał, w którym bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów.

Prowadzący
Prowadzącym teleturnieju „Jeden z dziesięciu” od samego początku jego nadawania jest Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy, prezenter telewizyjny, lektor filmowy i pilot, z wykształcenia elektronik. Popularność przyniosły mu „Lato z radiem” i „Studio 2”.

Data premiery i kraj produkcji
Teleturniej „Jeden z dziesięciu” jest produkowany w Polsce. Program zadebiutował 3 czerwca 1994 roku na antenie TVP2. Od 2017 roku nadawany jest w TVP1.

Ilość sezonów i odcinków
Do 2022 roku widzowie mogli obejrzeć 131 sezonów programu „Jeden z dziesięciu”. Każda z serii liczy od 21 do 26 odcinków.

Czas trwania odcinka
Każdy z odcinków teleturnieju „Jeden z dziesięciu” trwa około 30 minut.

Gdzie obejrzeć program „Jeden z dziesięciu”?
Całe odcinki programu „Jeden z dziesięciu” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.