Oglądaj do 30.08.2022 r.

Filmy dokumentalne/sztuka

„Jak wczoraj. Peter Bogdanovich i zaginiony amerykański film” (2014)

Film dokumentalny przedstawia sylwetkę Petera...

WIĘCEJ
„Jak wczoraj. Peter Bogdanovich i zaginiony amerykański film” (2014)

Film dokumentalny przedstawia sylwetkę Petera Bogdanovicha, twórcy wielkich obrazów filmowych, takich jak „Papierowy księżyc” czy „Ostatni seans filmowy”.

Opis filmu
Opowieść o niezwykłym reżyserze Peterze Bogdanovichu oraz o jego dwóch wielkich miłościach – do aktorki Dorothy Stratten i swojego filmowego dzieła „Śmiechu warte”. Początkowo studiował aktorstwo pod okiem słynnej Stelli Adler. Praktyczną szkołę reżyserii Peter Bogdanovich odebrał od Rogera Cormana, pod okiem którego zrealizował debiutancki „Targets” z 1968. Prawdziwym przełomem w karierze reżysera był „Ostatni seans filmowy” z 1971. Melancholijna, osadzona w realiach wczesnych lat 50. opowieść o miasteczku w Teksasie. Bogdanovich nakręcił potem wiele głośnych filmów, m.in.: „Papierowy księżyc” (1973), który stal się wielkim hitem. Bogdanovich uważany jest za jednego z najzdolniejszych i najbardziej stylowych reżyserów Hollywoodu, godnego kontynuatora tradycji klasycznego amerykańskiego kina.

Reżyseria:
Reżyserem dokumentu jest Bill Teck, który był także odpowiedzialny za zdjęcia do filmu: „One Day Since Yesterday: Peter Bogdanovich & the Lost American Film”.

Data premiery i kraj produkcji:
Film dokumentalny „Jak wczoraj. Peter Bogdanovich i zaginiony amerykański film” miał swoją premierę w 2014 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we Włoszech. Film został wyprodukowany w 2014 roku w USA.

Tytuł angielski:
„One Day Since Yesterday: Peter Bogdanovich & the Lost American Film”.

Czas trwania filmu:
Film „Jak wczoraj. Peter Bogdanovich i zaginiony amerykański film” trwa 93 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Jak wczoraj. Peter Bogdanovich i zaginiony amerykański film”?
Cały film „Jak wczoraj. Peter Bogdanovich i zaginiony amerykański film” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo