filmy fabularne/komedie

„Jak pies z kotem” (2018)Niezwykła, autobiograficzna, pełna ironicznego humoru opowieść o skomplikowanych, ale bardzo...

WIĘCEJ
„Jak pies z kotem” (2018)Niezwykła, autobiograficzna, pełna ironicznego humoru opowieść o skomplikowanych, ale bardzo mocnych i czułych, więziach rodzinnych, łączących dwóch znakomitych artystów, filmowców i rodzonych braci – Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Za kamerą stanął młodszy z rodzeństwa, Janusz autora m.in. niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”. Historia zaczyna się, gdy Andrzej („Hydrozagadka”, „Wniebowzięci”) ciężko zachoruje. Film zdobył wiele prestiżowych nagród, a w obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz I Aleksandra Konieczna.


Opis filmu„ Jak pies z kotem”

Wiosną 2015 roku Janusz Kondratiuk zabrał do swojego domu, we wsi Łoś pod Warszawą, sparaliżowanego brata Andrzeja, który doznał rozległego wylewu. Wkrótce potem do domu w Łosiu wprowadziła się Iga Cembrzyńską, żona Andrzeja. Mózg chorego został w znacznym stopniu uszkodzony, żyje więc zawieszony między realnością a fantazją. Janusz i Andrzej na przemian okazują sobie czułość i toną w pretensjach. Janusz Kondratiuk opowiedział tę historię o chorobie i śmierci starszego brata z niezwykłym wyczuciem, delikatnością i miłością, choć mocno zaprawił ją czarnym humorem.


Obsada filmu „ Jak pies z kotem”

W rolach głównych występują:

Robert Więckiewicz („Wałęsa”, „Kler”, „Król życia” „Kołysanka”, „Dom zły” „W ciemności”, „Różyczka” ) jako Janusz
Olgierd Łukaszewicz („Brzezina”, „Perła w koronie”, „Daas”, „Generał Nil”, „Mała matura 1947”, „Czas honoru”) jako Andrzej
Aleksandra Konieczna („Osiecka”, „Ostatnia rodzina”) jako Iga
Kto jeszcze zagrał w filmie „Jak pies z kotem ”?
Bożena Stachura jako Beata, żona Janusza
Marcin Stępniak jako Mateusz, syn Beaty
Marian Buczkowski jako Maniuś, przyjaciel Janusza
Jan Kondratiuk jako występuje w roli samego siebie: Jana, syna Janusza
Vera Kondratiuk jako występuje w roli samej siebie: Very, córki Janusza
Przemysław Glapiński jako Artur, mąż Reni


Reżyseria

Reżyserem filmu „Jak pies z kotem” jest Janusz Kondratiuk („Niedziela Barabasza”, „Czy jest tu panna na wydaniu”, „Dziewczyny do wzięcia”, „Głos”).


Scenariusz

Scenariusz do dramatu „Jak pies z kotem” napisał reżyser Janusz Kondratiuk we współpracy z Dominikien W. Rettingerem („Archiwista”, „Korona królów”, „Karski”)


Data premiery i kraj produkcji

Premiera polskiego filmu „Jak pies z kotem” odbyła się 19 października 2018 roku.


Zdjęcia

Zdjęcia do filmu „Jak pies z kotem” stworzył Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Klangor”, „Stulecie Winnych”), za które otrzymał Cezara.Czas trwania
„Jak pies z kotem” trwa 117 minut.Nagrody i nominacje
Film „Jak pies z kotem” dostał wiele prestiżowych nagród, m.in. za drugoplanową rolę męską i kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla Aleksandry Koniecznej i Olgierda Łukaszewicza.Gdzie obejrzeć film „Jak pies z kotem”?
Cały film „Jak pies z kotem” online oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo