serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Drugi pełnometrażowy film Piotra Domalewskiego, po obsypanej nagrodami „Cichej nocy”. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych...

WIĘCEJ
Drugi pełnometrażowy film Piotra Domalewskiego, po obsypanej nagrodami „Cichej nocy”. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2020 roku Domalewski otrzymał za swój drugi film nagrodę za scenariusz, a odtwórczynię głównej roli Zofię Stafiej jury uhonorowało nagrodą za debiut aktorski.

Jak najdalej stąd nie jest wcale tak daleko. To zaledwie dwie i pół godziny lotu tanimi liniami lotniczymi do Belfastu. Tam właśnie żyje i pracuje głowa rodziny. Ola to nastolatka o twardym charakterze, która pod nieobecność ojca pomaga matce opiekować się niepełnosprawnym bratem. I za tę nieobecność Ola ma do ojca żal. Uważa, że powinien być w kraju z rodziną. Jednak utrzymuje z nim kontakt, bo ojciec obiecał jej samochód, kiedy Ola zda egzamin na prawo jazdy. To dla niej ważne, bo dziewczyna chce być w przyszłości kierowcą taksówki. W wyniku tragicznych okoliczności nastolatka będzie musiała wkrótce przejść ciężką szkołę życia.

Koproducenci filmu: Akson Studio, MK1 Studios Productions, Telewizja Polska S.A, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy i Mazowiecki Instytut Kultury, film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2020

Czas trwania: 100 minut

Reżyseria: Piotr Domalewski

Obsada:
Zofia Stafiej – Ola
Kinga Preis – matka
Arkadiusz Jakubik – urzędnik
Zofia Przygońska – Gośka

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy