serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Rosyjski dramat filmowy rozgrywający się podczas II wojny światowej. Główną rolę kobiecą zagrała polska aktorka...

WIĘCEJ
Rosyjski dramat filmowy rozgrywający się podczas II wojny światowej. Główną rolę kobiecą zagrała polska aktorka Karolina Gruszka („Maria Curie”, „Szczęście świata”, „Pani z przedszkola”, „Oficerowie”, „Fałszerze. Powrót Sfory”).
Film był świetnie przyjęty na międzynarodowych festiwalach. Bardzo podobała się rola Karoliny Gruszki. Za scenariusz, który reżysera Maksym Panfiłow napisał razem z Andriejem Osipowem, przyznano nagrodę na prestiżowym, międzynarodowym festiwalu filmowym w Montrealu.
Sewastopol, 1942 r. Maria Michajłowna Istomina, wdowa po oficerze, który służył na statku i zginął podczas walk, dostaje informację, że w związku ze zbliżaniem się wojsk niemieckich do miasta, musi wraz z dziećmi szybko opuścić miasto. Maria, która kierowała miejscowym domem kultury, jest przerażona taką perspektywą, ale nie ma wyjścia. Wyrusza wraz z dziećmi do Azji Środkowej. Po dwóch miesiącach podróży dociera do małej wioski w Uzbekistanie. Ma nadzieję, że jak tylko jej syn wróci do zdrowia, uda się z dziećmi do Taszkientu. Tymczasem zamieszkuje w domu Amira, jednego z miejscowych mężczyzn. Amir, muzułmanin jak wszyscy miejscowi, ma już dwie żony, ale piękna Rosjanka szybko wpada mu w oko. Ku zazdrości wcześniejszych żon, zaczyna się do niej zalecać. Wkrótce okazuje się, że Maria jest z nim w ciąży. Amir chce się z nią ożenić.

Kraj produkcji, czas trwania: Rosja, 2013

Czas trwania: 143 min.

Reżyseria: Maksim Panfiłow

Obsada:
Karolina Gruszka – Maria Michajłowna Istomina
Dmitrij Diużew – Iwan
Bobur Jułdaszew – Amir
Andriej Mierzlikin – Andriej
Lola Eltajewa – Fatima

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy