serwisy tvp

filmy fabularne/krótkometrażowe

To pełna ironicznego, błyskotliwego humoru opowieść o 23-letnim Tolku, chłopaku uwięzionym w ciasnym mieszkaniu rodziców,...

WIĘCEJ
To pełna ironicznego, błyskotliwego humoru opowieść o 23-letnim Tolku, chłopaku uwięzionym w ciasnym mieszkaniu rodziców, między stołem i lodówką, z którego jednak bohater nie zamierza się wyrwać. Rutyna codzienności, powtarzane błahe czynności gwarantują mu bowiem bezpieczeństwo. Jego rodzice spędzają całe dnie na piciu herbaty i rozmowach o niczym. Matka z niegasnącym zapałem gra w toto-lotka, ojciec od lat kolekcjonuje długopisy, co zapewnia rodzinie skromne utrzymanie. Pewnego dnia do mieszkania zapraszają córkę znajomej dentystki, Zosię.

Etiuda powstała pod opieką artystyczną Piotra Szulkina, Juliusza Janickiego i Jerzego Wójcika w roku 1998. Łukasz Barczyk posługuje się w niej klasyczną konstrukcją, zamykając całość opowiadania w trzech scenach. Akcja Irytującego buczenia... rozgrywa się w przestrzeni zamkniętej pomiędzy trzema bohaterami w pierwszej i ostatniej scenie, czterema w scenie środkowej. Umieszczenie kamery tuż przed aktorami sprawia, że wypełniają oni cały kadr.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 1998

Czas trwania: 9 minut

Reżyseria: Łukasz Barczyk

Obsada:
Marta Lipińska – Żona
Leon Niemczyk – Mąż
Magdalena Leubstaein – Zosia
Tomasz Kazimierczuk – Tolek

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy