serwisy tvp

filmy fabularne/obyczajowe

Artystyczne spojrzenie na krytykę kapitalistycznego stylu życia. Poruszającą historia dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście,...

WIĘCEJ
Artystyczne spojrzenie na krytykę kapitalistycznego stylu życia. Poruszającą historia dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli. To drugi pełnometrażowy film Marka Lechkiego, reżysera ciepło przyjętego przez krytyków dramatu „Erratum”. Tym razem w głównych rolach obsadził Magdalenę Popławską i Michała Żurawskiego.

Magda i Maciek. Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2019

Czas trwania: 87 min.

Reżyseria: Marek Lechki

Obsada:
Magdalena Popławska – Magda
Piotr Żurawski – Maciek
Tomasz Sapryk – Stanisław
Lech Mackiewicz – burmistrz
Marcin Piętowski – Błażej
Grzegorz Mielczarek – Artur

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy