teatr telewizji/scena współczesna

Komedia kryminalna Kazimierza Brandysa, której akcja toczy się w klinice dla nerwowo chorych. Spektakl w...

WIĘCEJ
Komedia kryminalna Kazimierza Brandysa, której akcja toczy się w klinice dla nerwowo chorych. Spektakl w reżyserii debiutującej w Teatrze Telewizji Leny Frankiewicz.
Placówką zawiaduje nieco demoniczny Profesor (w tej roli Jan Englert), który próbuje diagnozować i leczyć swoich pacjentów opracowaną przez siebie metodą Inkarno. Według niego nerwica jest stanem świadomości, a problemy z przeszłości wypływają nie tylko na teraźniejszy stan świadomości, ale i na przyszłość. Dlatego bohaterowie Brandysa marzą o ucieczce od codzienności. Każdy z nich pragnie zmiany i schowania się przed własnym życiem. Główny bohater Anatol (Krzysztof Zarzecki) ucieka, a to w ramiona kolejnej kobiety, a to do szpitala psychiatrycznego, a to w sztukę.

Zabawne opowiadanie Brandysa w rzeczywistości traktuje o bardzo poważnych sprawach: o statusie nerwowo chorych, o grze, jaką oni sami podejmują z losem, ale także o manipulacjach, jakimi podlegają ze strony personelu medycznego.

W spektaklu wystąpili m.in.: Wiktoria Gorodeckaja, Gabriela Muskała, Jan Frycz, Arkadiusz Janiczek, Dobromir Dymecki.


Autor: Kazimierz Brandys Reżyseria: Lena Frankiewicz Scenariusz telewizyjny: Małgorzata Maciejewska Zdjęcia: Łukasz Gutt Scenografia: Joanna Kaczyńska Kostiumy: Katarzyna Borkowska Muzyka: Michał Tokaj Montaż: Nikodem Chabior

Wideo