Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„In touch” (2018)Polski dokument w reżyserii Pawła Ziemilskiego o bliskości w świecie wirtualnym. Opowiada losy...

WIĘCEJ
„In touch” (2018)Polski dokument w reżyserii Pawła Ziemilskiego o bliskości w świecie wirtualnym. Opowiada losy rodzin małej miejscowości na Mazurach, które zostały podzielone przez emigrację części nich do Islandii.

Opis filmu

Blisko połowa z tysiąca osób żyjących z małej miejscowości na Mazurach wyemigrowała do Islandii. Determinacja w połączeniu z możliwościami, jakie dają nowe technologie, pozwalają im na walkę z tęsknotą. Film, śledząc losy zarówno tych członków rodzin, którzy zostali na Mazurach, jak i tych, którzy w poszukiwaniu lepszego życia wyemigrowali, pokazuje jaki wpływ na indywidualne historie bohaterów miał podział społeczności. Niektórzy z nich starają się od swoich korzeni odciąć, większość jednak, mimo nierzadko długiej obecności poza granicami kraju, walczy o utrzymanie jedności z bliskimi. Obraz to także próba zdefiniowania czym jest przynależność do wspólnoty i małej ojczyzny.

Reżyseria

Film „In touch” wyreżyserował Paweł Ziemilski, znany i ceniony polski dokumentalista. Nagradzany między innymi Orłami Polskiej Akademii Filmowej i Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni.

Kraj produkcji, data premiery

Dokument „In touch” jest koprodukcją Polski i Islandii. Miał swoją premierę 2 listopada 2019 roku podczas Festiwalu Filmów z Krajów Nadbałtyckich i Skandynawskich w Lubece.

Nagrody i nominacje

Film „In touch” zdobył nagrody na festiwalu Millennium Docs Against Gravity Film oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA. Był nominowany Orłów Polskiej Akademii Filmowej.

Czas trwania

Dokument „In touch” trwa 62 minuty.

Gdzie obejrzeć film „In touch”?

Cały film „In touch” można oglądać online na vod.tvp.pl

Wideo