serwisy tvp

filmy fabularne/sensacyjne

Ostatnia część „Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej...

WIĘCEJ
Ostatnia część „Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi z plejadą gwiazd w obsadzie. Na ekranie m.in. znana z poprzednich części sagi, laureatka Oscara Jennifer Lawrence, a także nagrodzony Oscarem za film „Capote” Phillip Seymour Hoffman, Donald Sutherland („Złoto dla zuchwałych", „Wzgórze nadziei" czy Julianne Moore („Big Lebowski", „Godziny”).

Finał kultowej sagi to niezwykłe widowisko, nie tylko dla fanów książek Suzanne Collins. To także nakręcona z imponującym rozmachem przypowieść o niestrudzonej walce o najwyższe dobro – wolność. Za kamerą ponownie stanął znany z poprzednich części „Igrzysk Śmierci” Francis Lawrence, autor m.in. „Constantin” czy „Jestem legendą”.
Film był ostatnim obrazem Philipa Seymoura Hoffmana. Jego śmierć przed końcem zdjęć wymusiła na twórcach wprowadzenie do zakończenia zmian w stosunku do książkowego pierwowzoru.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: USA, 2015

Reżyseria: Francis Lawrence

Czas trwania: 137 minut

Obsada:
Jennifer Lawrence – Katniss Everdeen
Josh Hutcherson – Peeta Mellark
Liam Hemsworth – Gale Hawthorne
Woody Harrelson – Haymitch Abernathy
Donald Sutherland – Prezydent Snow
Philip Seymour Hoffman – Plutarch Heavensbee
Julianne Moore – Prezydent Alma Coin
Elizabeth Banks – Effie Trinket

Tytuł oryginalny: The Hunger Games: Mockingjay Part 2

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy