filmy fabularne/krótkometrażowe

„Heimat” (2017)

Dyplomowy film Emi Buchwald, który zebrał mnóstwo nagród na festiwalach, m.in....

WIĘCEJ
„Heimat” (2017)

Dyplomowy film Emi Buchwald, który zebrał mnóstwo nagród na festiwalach, m.in. w Poznaniu, Warszawie i Lizbonie. Na Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle" dostał nagrodę dla najlepszej etiudy fabularnej. Jest też laureatem Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Opis filmu

Pięcioosobowa, dosyć specyficzna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca. Sytuacja pobicia zbiegła się z momentem, kiedy najmłodsza z rodzeństwa, 20-letnia Nastka, wyprowadziła się z domu, a rodzice zostali sami.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Katarzyna Bargiełowska („Pianista”, „Poranek kojota”, „Sala samobójców. Hejter”) jako matka

Bogusław Suszka („Miasto 44”, „Wymyk”, „Hiszpanka”) jako ojciec

Roman Szymczyk („Boże skrawki”) jako Roman

Kto jeszcze zagrał w filmie „Heimat”?

Nastasja Tuszyńska – Nastka
Justyna Wasilewska – Janeczka
Robert Czebotar – policjant
Agnieszka Roszkowska – Policjantka

Reżyseria

Reżyserem filmu „Heimat” jest Emi Buchwald. Reżyserka, urodzona w 1991, znana jest z takich filmów krótkometrażowych, jak: „Nauka” czy „Nauka jazdy”.

Data premiery i kraj produkcji

Film krótkometrażowy „Heimat” został wyprodukowany w Polsce w 2017 roku. Film miał premierę 20 września 2017 podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu „Heimat” powstały we współpracy z Tomaszem Gajewskim. Operator znany jest z takich produkcji filmowych, jak „Nie ma o czym milczeć”, „Nauka”. Film „Heimat” został nominowany za najlepsze zdjęcia podczas Polskiego Kina Niezależnego (OFFskary).

Czas trwania filmu

Film krótkometrażowy „Heimat” trwa 25 minut.

Nagrody i nominacje

Film krótkometrażowy „Heimat” otrzymał wiele nominacji i nagród. W 2017 roku otrzymał nagrodę dla Najlepszej etiudy fabularnej podczas Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle”. W tym samym roku otrzymał nagrodę w konkursie filmów szkolnych Lizbona – Sintra (Lisbona & Sintra Film Festival „LEFFEST”). W 2018 otrzymał II Nagrodę w Konkursie Polskim w Poznaniu (Short Waves Festival). W 2018 roku podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Filmf” dostał Nagrodę Dziennikarzy. W 2019 roku krótkometrażowy film otrzymał Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, w kategorii: Najlepszy film.

Gdzie obejrzeć film „Heimat”?

Cały film „Heimat” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo