programy/rozrywka

„Gra słów. Krzyżówka” (od 2019)

Popularny teleturniej emitowany na antenie telewizyjnej Jedynki. Intrygujące zagadki,...

WIĘCEJ
„Gra słów. Krzyżówka” (od 2019)

Popularny teleturniej emitowany na antenie telewizyjnej Jedynki. Intrygujące zagadki, szalone litery, atrakcyjne nagrody i błyskotliwy prowadzący! Od poniedziałku do piątku trening szarych komórek prowadzi mistrz puenty, Radek Brzózka. Twórcy teleturnieju zachęcają do wspólnej zabawy, zarówno początkujących szaradzistów, jak i wybitnych specjalistów od łamania szyfrów i głowy.

Opis programu:
Teleturniej „Gra słów. Krzyżówka” proponuje widzom TVP znakomitą zabawę pełną klasycznych łamigłówek w nowoczesnej formie. W wersji telewizyjnej walory krzyżówki rozszerzone zostają o elementy rywalizacji, strategii rozgrywki i szczęścia.

W każdym odcinku programu rywalizują cztery osoby. W rundzie pierwszej prowadzący podaje definicję jakiegoś wyrazu, a uczestnicy mają za zadanie odgadnąć, o jakie słowo chodzi. W rundzie drugiej z głównego hasła rundy pierwszej uczestnicy muszą ułożyć słowa, zawierające głoski z tegoż hasła. Po tym etapie zabawy zawodnik, który zdobył najmniej pieniędzy, musi zakończyć grę. W rundzie trzeciej uczestnicy ponownie odgadują hasła na podstawie definicji. Do czwartej – finałowej – rundy przechodzą tylko dwie osoby. Kto pierwszy wciśnie przycisk, może udzielić odpowiedzi na krzyżówkową zagadkę.

W każdym odcinku czworo uczestników mierzy się ze sobą, bo zdobyć tytuł Finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia. Zasady rozwiązywania umożliwiają odbiorcy szybkie i intuicyjne przyswojenie reguł gry bez względu na wiek czy możliwości percepcyjne, zaś format poprowadzony jest w lekkiej, przystępnej formule opartej o luźne prowadzenie i dowcipne lub przewrotne formułowanie haseł.

Reżyseria
Za reżyserię odpowiedzialna jest Małgorzata Kosturkiewicz.

Data premiery, kraj produkcji
Polski format telewizyjny „Gra słów. Krzyżówka” jest emitowany na antenie TVP1 od 9 września 2019 roku.

Długość jednego odcinka
Każdy odcinek teleturnieju „Gra słów. Krzyżówka” trwa nieco ponad 20 minut.

Gdzie obejrzeć teleturniej „Gra słów. Krzyżówka”?
Każdy odcinek teleturnieju „Gra słów. Krzyżówka” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl