serwisy tvp

seriale/sensacyjne

Opowieść o miłości, śmierci i nienawiści, o emocjach tak skrajnych, że popychają do zbrodni. Głównym...

WIĘCEJ
Opowieść o miłości, śmierci i nienawiści, o emocjach tak skrajnych, że popychają do zbrodni. Głównym bohaterem jest oficer policji kryminalnej z wydziału zabójstw, Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz), mężczyzna po czterdziestce, twardy, uparty, pozbawiony złudzeń, nieznoszący kompromisów i układów. Jak mówią koledzy, „zawsze były z nim kłopoty, ale ma jedną zaletę – nie da się skorumpować, nigdy nie bierze forsy”. Dźwiga spory bagaż doświadczeń, jest zgorzkniały, zamknięty w sobie, często w sprawach osobistych i zawodowych kieruje się przeczuciem.

Dla pracy w policji poświęcił życie prywatne, jego małżeństwo rozpadło się. Rozwód przyniósł kolejne stresy i żale, każde z małżonków próbuje teraz wybrać własną drogę.
W hotelowym pokoju dochodzi do podwójnego zabójstwa. Jedną z ofiar jest Stanisław Iwanicki, oficer z wydziału zabójstw, drugą - poszukiwany listem gończym Zbigniew Florczak, gangster o pseudonimie Rolex. Ze względu na osobę Staszka, który był ich kolegą i przyjacielem Jerzego, ekipa Gajewskiego chce za wszelką cenę rozwikłać tę sprawę.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, s. I: 2003-2004 / s. II: 2007
25 odcinków, każdy po 45 min.

reżyseria: Władysław Pasikowski

Obsada:
Jerzy Radziwiłowicz – nadkomisarz Andrzej Gajewski
Maciej Stuhr – podkomisarz Artur Banaś
Robert Gonera – komisarz Jerzy Pawlak
Urszula Grabowska – pielęgniarka Agata Jeżewska, partnerka Gajewskiego
Jacek Braciak – komisarz Bonifacy Jóźwiak

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy