seriale/obyczajowe

„Głęboka woda” (2011 – 2013)

Serial opowiadający o pracownikach Ośrodka Pomocy Społecznej i o ich...

WIĘCEJ
„Głęboka woda” (2011 – 2013)

Serial opowiadający o pracownikach Ośrodka Pomocy Społecznej i o ich podopiecznych – ludziach, którym los splątał życiowe drogi.

Opis filmu

Wiktor Okulicki zostaje świeżo mianowany dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest człowiekiem czynów, a nie słów. W jego opinii, pracownik opieki społecznej jest istnym skrzyżowaniem Matki Teresy i Spidermana. To stwierdzenie okaże się wyjątkowo trafne. Nowy dyrektor odnajduje wsparcie w osobie Miki – bardzo wrażliwej i zaangażowanej w pomaganie innym. Podobnymi ideałami kierują się inni pracownicy ośrodka: Małgosia, Alina, Kalina, Grażyna i ustępująca dyrektor, Krystyna. Po drugiej stronie barykady stoją ludzie, tacy jak Jerzy, który trzyma się sztywno przepisów. Jego zaangażowanie kończy się po ośmiu godzinach pracy.

Akcja każdego odcinka skupia się wokół jednej, konkretnej sprawy i prawdziwego ludzkiego dramatu. Bohaterowie serialu są wrażliwi na los słabszych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Nie są przy tym pozbawieni wad i słabości, ponieważ zmagają się również z własnymi problemami.

Pomagają innym, ale czy są w stanie wesprzeć samych siebie?

Obsada serialu

W rolach głównych występują:

Marcin Dorociński („Róża”, „PitBull”, „Rewers”) jako Wiktor Okulicki,
Katarzyna Maciąg („Randka w ciemno”, „O mnie się nie martw”, „Bokser”) jako Mika Wójcik,
Piotr Nowak („Job, czyli ostatnia szara komórka”, „Drogówka”, „Wołyń”) jako Jerzy Grobelny

Kto jeszcze zagrał w serialu „Głęboka woda”

Julia Kijowska jako Psycholog Grażyna Konieczna,
Agnieszka Podsiadlik jako Małgorzata Kopeć,
Rafał Maćkowiak jako Maks,
Marta Klubowicz jako Alina,
Marta Juras jako Iza,
Gabriela Muskała jako Kalina Wilczyńska,
Małgorzata Buczkowska jako Marta Okulicka,
Teresa Budzisz-Krzyżanowska jako Krystyna,
Łukasz Simlat jako Bolek Zając,
Barbara Jonak jako Edyta Zając

Reżyseria

Reżyserkami serialu „Głęboka woda” są Magdalena Łazarkiewicz („Ostatni dzwonek”, „Przez dotyk”, „Białe małżeństwo”), Olga Chajdas („Wataha”, „Nina”, „1983”) i Kasia Adamik („Pokot”, „Boisko bezdomnych”, „Szczekać na świat”).

Scenariusz

Za skrypt do serialu „Głęboka woda” odpowiadają Magdalena Łazarkiewicz („Ostatni dzwonek”, „Białe małżeństwo”, „Nieobecność”), Katarzyna Terechowicz („M jak miłość”, „Stulecie Winnych”, „Powrót”), Maciej Kowalewski („Maraton tańca”, „Pianista”, „Lista Schindlera”), Dominik W. Rettinger („Milion dolarów”, „Kamienie na szaniec”, „Ultraviolet”), Krzysztof Kopka („80 milionów”, „Fotograf”, „Na sygnale”), Julia Popkiewicz („Komisja morderstw”, „Jutro Cię usłyszę”, „Sara”), Wojciech Todorow („Powrót”, „Fundacja”, „M jak miłość”), Czawdar Cenow, Karolina Aleksa („Druga szansa”, „Zbrodnia”, „Piąty stadion”), Agnieszka Cywka i Agnieszka Popkiewicz („Jan Paweł II”, „Sara”, „Karol”).

Data premiery i kraj produkcji

Seria „Głęboka woda” została wyprodukowana w Polsce. Premiera serialu odbyła się w 2011 roku na antenie Telewizji Polskiej.

Zdjęcia

Autorami zdjęć do serii „Głęboka woda” są Wojciech Todorow („Powrót”, „Maraton tańca”, „Fundacja”) i Bartłomiej Bujko („Licencja na wychowanie”, „Policjantki i policjanci”, „Galeria”).

Ilość sezonów i odcinków

Serial „Głęboka woda” liczy 2 sezony; pierwszy z nich składa się z 13 odcinków, drugi z dwunastu odcinków.

Czas trwania jednego odcinka

Każdy odcinek serialu „Głęboka woda” trwa 45 minut.

Gdzie obejrzeć serial „Głęboka woda”?

Całe odcinki serialu „Głęboka woda” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.