serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Opowieść o grupie osób pracujących w ośrodku pomocy społecznej i o ich podopiecznych – ludziach,...

WIĘCEJ
Opowieść o grupie osób pracujących w ośrodku pomocy społecznej i o ich podopiecznych – ludziach, którym los poplątał życiowe drogi. Głównym bohaterem jest Wiktor Okulicki (w tej roli Marcin Dorociński), świeżo mianowany dyrektor ośrodka – człowiek czynów, nie słów. W jego opinii pracownik opieki społecznej jest skrzyżowaniem Matki Teresy i Spidermana. To stwierdzenie okaże się wyjątkowo trafne. Wiktora wspiera Mika (grana przez Katarzynę Maciąg) – osoba bardzo wrażliwa i bardzo zaangażowana w pomaganie innym, podobnie jak inni pracownicy ośrodka: Małgosia (Agnieszka Podsiadlik), Alina (Marta Klubowicz), Kalina (Gabriela Muskała), Grażyna (Julia Kijowska) oraz ustępująca dyrektor ośrodka Krystyna
(Teresa Budzisz-Krzyżanowska). Są też i tacy jak Jerzy (Piotr Nowak), który trzyma się sztywno przepisów, a jego zaangażowanie kończy się po ośmiu godzinach pracy.Akcja każdego z trzynastu odcinków skupia się na jednej sprawie, konkretnym dramacie i jego bohaterze, któremu zespół Wiktora stara się pomóc. Bohaterowie serialu są wrażliwi na los słabszych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Nie są przy tym pozbawieni wad i słabości, zmagają się z własnymi problemami.
Pomagają innym, ale czy są w stanie pomóc sobie?Serial „Głęboka woda” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serial obyczajowy, 2011

Reż.: Magdalena Łazarkiewicz

Zdj.: Wojciech Todorow

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy