serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Ekranizacja światowego bestsellera, tetralogii Eleny Ferrante. Autorka jest jedną z najbardziej cenionych współczesnych włoskich pisarek,...

WIĘCEJ
Ekranizacja światowego bestsellera, tetralogii Eleny Ferrante. Autorka jest jedną z najbardziej cenionych współczesnych włoskich pisarek, odniosła międzynarodowy sukces. Pozostaje jednak w cieniu, nikt nigdy jej nie widział, nie publikuje zdjęć i pilnie strzeże prywatności.
„Genialna przyjaciółka” to unikatowe studium przyjaźni dwóch kobiet, wpisane w epicki obraz zmian zachodzących we Włoszech na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Elena i Lila razem wychowały się w biednej dzielnicy Neapolu. Ich uczuciowy związek to mieszanka wielkiego przywiązania, rywalizacji i zazdrości. Nigdy jednak żadna z nich nie wahała się, by przyjść drugiej z pomocą. Elena osiągnęła sukces, została znaną pisarką. Piekielnie zdolna Lila wybrała inne życie, na własnych zasadach, na przekór wszystkiemu i wszystkim. Fabuła zaczyna się w chwili, gdy 60-letnia Elena dowiaduje się od syna Lili, że jego matka zniknęła bez słowa. Zabrała wszystkie ubrania, wycięła się za zdjęć. Elena zaczyna przypominać sobie koleje losu swoje i Lili.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: USA, Włochy, 2018

Reżyseria: Saverio Costanzo

Czas trwania odcinka – 60 min.

Obsada:
Gaia Girace – Raffaella „Lila” Cerullo
Ludovica Nasti – młoda Raffaella „Lila” Cerullo
Margherita Mazzucco – Elena „Lenù” Greco
Elisa Del Genio – młoda Elena „Lenù” Greco
Anna Rita Vitolo – Immacolata Greco
Luca Gallone – Vittorio Greco
Imma Villa – Manuela Solara
Antonio Milo – Silvio Solara
Antonio Pennarella – Don Achille Carracci
Nunzia Schiano – Nella Incardo

Tytuł oryginalny: L’amica genialne/My Brilliant Friend

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy