serwisy tvp

Oglądaj do 14.04.2021 r.

filmy fabularne/dramaty

Agnieszka Smoczyńska („Córki dancingu”) opowiada dramatyczną, trzymającą w napięciu historię kobiety, która utraciła pamięć. ...

WIĘCEJ
Agnieszka Smoczyńska („Córki dancingu”) opowiada dramatyczną, trzymającą w napięciu historię kobiety, która utraciła pamięć. To opowieść o poszukiwaniu tożsamości i społecznych rolach. Główną bohaterkę zagrała Gabriela Muskała, która jest również autorką scenariusza. Na jego pomysł wpadła w 2005 roku. W telewizyjnym programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" Muskała zobaczyła kobietę, która nie pamiętała, kim jest. Film Smoczyńskiej miał premierę w prestiżowej sekcji Tydzień Krytyki podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu lub drugiego filmu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a na tym samym festiwalu Jakub Kijowski otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia (ex-equo z Jackiem Podgórskim).
Alicja idzie kolejowym tunelem. Zbliża się do stacji i wdrapuje się na peron. Jest w Warszawie. Nie pamięta, kim jest, ani co robiła wcześniej. Cierpi na fugę dysocjacyjną, zaburzenie pamięci wywołane przez traumatyczne zdarzenie z przeszłości. Swoją historię pozna dopiero za jakiś czas. Wróci do rodzinnego domu – rodziców, męża i synka.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, Czechy, Szwecja, 2018

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

Czas trwania: 100 min.

Obsada:
Gabriela Muskała – Kinga Słowik/Alicja
Łukasz Simlat – Krzysztof Słowik, mąż Kingi
Małgorzata Buczkowska-Szlenkier – Ewa
Zbigniew Waleryś – Marian Kwiatkowski, ojciec Kingi
Halina Rasiakówna – matka Kingi

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy