serwisy tvp

programy/teatr telewizji

Debiut dramatopisarski i reżyserski w Teatrze Telewizji Macieja Pieprzycy – jednego z najzdolniejszych filmowców młodego...

WIĘCEJ
Debiut dramatopisarski i reżyserski w Teatrze Telewizji Macieja Pieprzycy – jednego z najzdolniejszych filmowców młodego pokolenia. Sztukę, której pomysł zaczerpnął z życia, napisał wespół z pisarzem i scenarzystą Bartoszem Kurowskim.
W głównej roli wystąpił popularny aktor, poeta i pisarz Krzysztof Pieczyński, który stworzył postać człowieka z pozoru zadowolonego z życia, zamożnego i powszechnie szanowanego, ale w głębi duszy nieszczęśliwego, samotnego, łaknącego uczucia i marzącego o wyrwaniu się z codziennej monotonii. Partnerują mu m.in.: Dorota Kolak i debiutantka Katarzyna Warnke, absolwentka krakowskiej PWST z 2001 r.
Wieluń – miasteczko jakich wiele, w którym towarzyską elitę stanowią burmistrz, ksiądz, adwokat i tytułowy fryzjer, Karol Izydorowicz. Dziesięć lat wcześniej Karol prowadził dość awanturniczy tryb życia, dwa razy stawał przed kolegium za burdy po pijanemu. Ustatkował się dzięki małżeństwu z Joanną, córką mistrza fryzjerskiego, właścicielką dwóch kamienic przy rynku.


Życie w Wieluniu płynie utartym torem, Karol co dzień strzyże, farbuje, czesze, zabawia klientki i personel swego zakładu dowcipami, a po pracy grywa z kolegami w bilard. Nieoczekiwanie miasteczkiem wstrząsa wiadomość o znalezieniu w pobliskim lesie zwłok 18-letniej Sylwii Kęsik, wychowanki miejscowego domu dziecka, której uroda i swobodny styl życia elektryzowały wieluńskich mężczyzn. Przybyły na miejsce prokurator Stępski z pomocą sierżanta Pietrzyka rozpoczyna śledztwo w sprawie zbrodni. Stopniowo wychodzi na jaw, że pod płaszczykiem spokoju, nudy i surowej moralności w miasteczku toczy się drugie, nieoficjalne, życie, w którym zdrady, szantaże, wyłudzenia, kłamstwo i obłuda są na porządku dziennym, i nawet najbardziej szanowani obywatele mają swoje wstydliwe tajemnice.
Kryminalna historia jest w przedstawieniu Macieja Pieprzycy pretekstem do poetycko opowiedzianej historii o potrzebie uczuć, o szczerej fascynacji młodą dziewczyną, do opisu prowincjonalnego piekiełka w małym mieście.

Autorzy: Maciej Pieprzyca, Bartosz Kurowski

Reżyseria: Maciej Pieprzyca

Zdjęcia: Marek Traskowski

Muzyka:Piotr Zakrocki

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy