serwisy tvp

Rekonstrukcja filmowa/filmy fabularne

Farba (1997)

Polskie kino drogi w reżyserii Michała Rosy. Bohaterka...

WIĘCEJ
Farba (1997)

Polskie kino drogi w reżyserii Michała Rosy. Bohaterka naśladująca świat z magazynów dla nastolatek zaczyna poszukiwać własnej ścieżki.


Opis filmu:

Młodziutka Marta jest w trzecim miesiącu ciąży. Używa pseudonimu Farba - od częstych zmian koloru włosów. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma też środków na utrzymanie. Razem z przypadkowo spotkanym Cypem podróżuje po Polsce na gapę. Aby przetrwać, postanawiają w nietypowy sposób zdobywać pieniądze. Farba odwiedza kolejnych ginekologów, a gdy proponują nielegalne przerwanie ciąży, chłopak próbuje ich szantażować. Podróż stawia na ich drodze niezwykłych ludzi i staje się okazją do wejrzenia w głąb siebie. Dla obojga pragnienie stanowić będzie poczucie stabilizacji. U dziewczyny objawi się przez chęć odnalezienia babci, u Cypa poprzez nadzieję na miłość. Chłopakowi wydaje się, że jest w zakochany Szacharze, której pomogli uciec przed toksycznymi opiekunami. Stara się nakłonić ją do zerwania z dotychczasowym środowiskiem, ta wraca jednak do Cyganów i wystawia Cypa na niebezpieczeństwo. Pełen napięcia finał rozgrywa się na dworcu kolejowym...

Obsada filmu:

Agnieszka Krukówna jako Marta „Farba”

Ewa Gorzelak jako Szachara

Marcin Władyniak jako Cyp


Kto jeszcze zagrał w filmie „Farba”?

Krzysztof Dracz jako ginekolog

Kinga Preis jako Majka

Karolina Łukaszewicz jako Celina

Cezary Kussyk jako Krzywy

Agnieszka Dygant jako Ola


Scenariusz i reżyseria :

Za reżyserię i scenariusz filmu „Farba” odpowiada Michał Rosa, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w 1991 roku nominowany do studenckiego Oscara. Debiutancki obraz Rosy, zrealizowany w 1993 roku „Gorący czwartek" nagrodzony został na FPFF w Gdyni w kategorii Debiut Reżyserski. Michał Rosa jest także współautorem produkcji takich jak „Osiecka”, „Bodo”, „Czas honoru”, „Piłsudski”.


Data premiery i kraj produkcji:

Film „Farba” był nagrywany w Polsce, premiera światowa miała miejsce 3 kwietnia 1998 roku.


Tytuł angielski:

„Paint”


Czas trwania filmu:

Film „Farba” trwa 83 minuty.


Gdzie obejrzeć film „Farba”?

Cały film online „Farba” OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl.

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy