serwisy tvp

filmy fabularne/komedie

Film muzyczny o rozbrzmiewających swingiem latach pięćdziesiątych w Ciechocinku. Janusz Majewski z sentymentem wspomina...

WIĘCEJ
Film muzyczny o rozbrzmiewających swingiem latach pięćdziesiątych w Ciechocinku. Janusz Majewski z sentymentem wspomina czas młodości i nadaje mu nieco baśniowy klimat. Zgodnie z przesłaniem piosenki „On the Sunny Side of the Street”, która posłużyła za podtytuł filmu, Janusz Majewski namawia do cieszenia się życiem. Scenariusz powstał na motywach powieści Włodzimierza Kowalewskiego. Wybrzmiewają tu nuty komedii, melodramatu i sensacji.
Niezwykła historia jazzmana, który u schyłku lat 50. XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta, wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Film dostał wiele nagród, m.in. Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie uhonorowano także Wojciecha Pszoniaka za drugoplanową rolę męską.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2015

Czas trwania: 108 minut

Reżyseria: Janusz Majewski

Obsada:
Maciej Stuhr – Fabian Apanowicz
Sonia Bohosiewicz – Wanda Apanowicz-Patras, siostra Fabiana
Natalia Rybicka – Modesta Nowak
Anna Dymna – Bayerowa
Wojciech Pszoniak – stroiciel fortepianów Felicjan Zuppe
Wiktor Zborowski – Stypa
Marian Dziędziel – towarzysz Kusiak, sekretarz Komitetu Miejskiego
Adam Ferency – Habertas
Władysław Kowalski – doktor Garfinkel

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy