Oglądaj do 06.10.2022 r.

programy/podróże

„Dzika Hiszpania” (2016)

Fascynująca, dwuczęściowa opowieść dokumentalna o dzikiej przyrodzie Hiszpanii. Poznamy faunę i...

WIĘCEJ
„Dzika Hiszpania” (2016)

Fascynująca, dwuczęściowa opowieść dokumentalna o dzikiej przyrodzie Hiszpanii. Poznamy faunę i florę północnej i południowej części tego kraju.

Opis filmu
Hiszpania to kraj, który należy do najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie. Ale piaszczyste plaże i znane na całym świecie miasta to tylko jedna strona tego miejsca. Kantabryjskie pasmo górskie na północy jest siedliskiem około 140 niedźwiedzi brunatnych – największej populacji niedźwiedzi w Europie Zachodniej. Wyżej, ponad linią lasu, znajduje się z kolei królestwo kozicy kantabryjskiej i kolorowego pnącza.

Nawet na południu Hiszpanii, bardzo popularnej wśród wczasowiczów, wciąż jest wiele tajemniczych i nieznanych miejsc. Żenety polują na zdobycz pod osłoną nocy. W ułamku sekundy europejski kameleon wystrzeliwuje swój półmetrowy język, aby złapać owady. Ale to pod wodą bogactwo zwierząt osiąga zenit z dziwnymi ślimakami morskimi i eleganckimi błękitnymi rekinami.

Odsłaniamy dziką stronę regionu, który na pierwszy rzut oka się zna, ale w którym jest też wiele do odkrycia.

Reżyseria
Reżyserem filmu dokumentalnego „Dzika Hiszpania” jest Hans - Peter Kuttler („Uniwersum”, „Alfred Bama: Opiekun goryli”, „Russland - Im Reich der Tiger, Bären und Vulkane”).

Data premiery i kraj produkcji
Niemiecki film dokumentalny „Dzika Hiszpania” miał premierę w 2020 roku.

Tytuł angielski
„Wild Spain”

Tytuł oryginalny
„Wildes Spanien”

Czas trwania filmu
Film dokumentalny „Dzika Hiszpania” składa się z dwóch części po 50 minut.

Gdzie obejrzeć film „Dzika Hiszpania”?

Cały film „Dzika Hiszpania” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.