seriale/obyczajowe

„Dziewczyny ze Lwowa” (2015-2019)
Serial opowiada o czterech młodych dziewczynach, które przyjeżdżają do Polski i...

WIĘCEJ
„Dziewczyny ze Lwowa” (2015-2019)
Serial opowiada o czterech młodych dziewczynach, które przyjeżdżają do Polski i próbują ułożyć sobie tu życie. Fabuła skupia się na ich pracy, nauce, poznawaniu nowych ludzi oraz aklimatyzacji w nieznanym dla nich kraju.

Opis serialu:
Główne bohaterki serialu to Uljana, młoda absolwentka konserwatorium we Lwowie, która po rozwodzie zostaje z dzieckiem bez środków do życia i szans na pracę; Polina, która utopiła wszystko, co miała, w agencji modelek, która właśnie zbankrutowała; Olyia, prosta dziewczyna nieprzytomnie zakochana w Igorze wykorzystującym do granic ją i jej miłość i Swietłana – matka dwójki dzieci, poszukująca dla nich i dla siebie stabilizacji, opartej na ramieniu odpowiedniego mężczyzny. Pozbawione środków do życia i szans na pracę na Ukrainie, podejmują desperacką decyzję, aby ruszyć za chlebem do Polski...

Obsada:
W rolach głównych występują:

Anna Maria Buczek („Pustostan”, „11 minut”, „O mnie się nie martw”) jako Swietłana,
Magdalena Wróbel („Bogowie”, „Juliusz”, „Ja teraz kłamię”) jako Polina,
Katarzyna Ucherska („Barwy szczęścia”, „Pustostan”, „Klan”) jako Olyia,
Anna Gorajska („M jak miłość”, „Nie ma”, „Spalenie Joanny”) jako Uljana,

Kto jeszcze zagrał w serialu „Dziewczyny ze Lwowa”?
Marta Lipińska jako Nowakowa
Marian Dziędziel jako Henryk Pućko
Reżyseria
Reżyserem serialu „Dziewczyny ze Lwowa” jest Wojciech Adamczyk. Serca widzów zdobył m.in. stając za kamerą na planie popularnego „Rancza”. Reżyser serialu komediowego „Siła wyższa” i spektakli telewizyjnych „Ekspedycja”, „Ludzie i anioły”. Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Scenariusz
Autorami scenariusza do „Dziewczyn ze Lwowa” są: Robert Brutter, Marcin Grembowicz, Ewa Bukowska, Arkadiusz Borowik, Aneta Wróbel, Maciej Strzembosz.

Data premiery i kraj produkcji
Serial TVP „Dziewczyny ze Lwowa” powstawał w Warszawie i Przemyślu. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 6 września 2015 roku.

Zdjęcia
Autorami zdjęć są Włodzimierz Głodek i Łukasz Łasica.

Czas trwania:

Odcinek serialu „Dziewczyny ze Lwowa” trwa 44 minuty.

Nagrody i nominacje
„Dziewczyny ze Lwowa” to produkcja nominowana do Orła Polskiej Akademii Filmowej w kategorii: Najlepszy filmowy serial telewizyjny (2016).

Gdzie obejrzeć serial „Dziewczyny ze Lwowa”?
Cały serial „Dziewczyny ze Lwowa” online oglądaj w vod.tvp.pl.