serwisy tvp

filmy fabularne/klasyka

Zrealizowany w konwencji wczesnych filmów Miloša Formana komediodramat – jeden z dziesięciu najlepszych, zdaniem telewidzów,...

WIĘCEJ
Zrealizowany w konwencji wczesnych filmów Miloša Formana komediodramat – jeden z dziesięciu najlepszych, zdaniem telewidzów, filmów telewizyjnych wybranych w plebiscycie zorganizowanym z okazji pięćdziesięciolecia Telewizji Polskiej. Scenariusz napisał i film wyreżyserował Janusz Kondratiuk („Niedziela Barabasza”, „Jak pies z kotem”, „Złote runo”). Autorem muzyki jest Czesław Niemen.

Pewnej soboty do Warszawy z podstołecznej wsi przybywają Ewa, Pucia i Mała – trzy panny marzące o poznaniu statecznego mężczyzny, przyszłego męża. Są nieładne i bezbarwne, tandetnie ubrane, ale im wydaje się, że są niezwykle atrakcyjne. W kawiarni dają się poderwać dwóm panom z miasta, przedstawiającym się jako „inżynier” i „magister”. Skrępowani, mieszkający prawdopodobnie w hotelu robotniczym mężczyźni nie mają pomysłu, dokąd zabrać dziewczyny. Męski honor ratuje znajomy kelner, który zaprasza całe towarzystwo do swego mieszkania. Wracając do domu, dziewczyny udają przed sobą zadowolone. Za tydzień znów przyjadą do Warszawy szukać ciekawszych i zaradniejszych chłopaków.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 1972

Reżyseria: Janusz Kondratiuk

Czas trwania: 45 min.

Obsada:
Ewa Szykulska – dziewczyna pracująca na poczcie
Ewa Pielach – Pućka
Regina Regulska – dziewczyna, która nie lubi kremu
Jan Stawarz – „Inżynier”
Jan Mateusz Nowakowski – „Magister”
Zbigniew Buczkowski – Kelner

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy