filmy fabularne/dramaty

PREMIERA W TVP VOD WKRÓTCE

„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” (2021)
WIĘCEJ

PREMIERA W TVP VOD WKRÓTCE

„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” (2021)

Polski film science-fiction, jeden z pierwszych polskich filmów tego gatunku w XXI wieku. W fascynujący sposób łączący niepokojącą wizję przyszłości z inspiracjami „Łowcą androidów”.

Opis filmu „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”

Polska, rok 2028. Osoby skazane za ciężkie przestępstwa poddaje się automacji. Goli im się głowy, a na szyjach zapina obroże, które regularnie wstrzykują do organizmu odurzającą substancję otępiającą zmysły. Więźniowie bezpowrotnie tracą wszystkie wspomnienia, a następnie są poddawani szkoleniom do prac nie wymagających zaangażowania intelektualnego. Zautomatyzowane w ten sposób jednostki państwo wykorzystuje niewolniczo do prac społecznych lub wypożycza prywatnym przedsiębiorcom za opłatą.
Tymczasem były aktywista na znak protestu ogłasza swoje samobójstwo, które zamierza popełnić na żywo w internecie, w Sylwestra. Chce tym samym w ostateczny sposób przeciwstawić się wprowadzonemu w Polsce reżimowi. Dzień wcześniej znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę, co powstrzymuje go przed zakończeniem swojego życia i uwalnia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Obsada filmu „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”

W rolach głównych występują:

Michał Krzywicki („Kontrakt”, „Kurort”, „Echo”) jako Szymon Hertz
Dagmara Brodziak („Czarna owca”, „Świadek”, „Diversion End”) jako Blue

Kto jeszcze zagrał w filmie „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”?

Marek Kalita jako Jerzy Hertz
Marek Dyjak jako lekarz
Philippe Tłokiński jako Turlikowski
Mateusz Trzmiel jako Roger
Weronika Humaj jako Julia
Justina Suwała jako Karolina

Reżyseria i scenariusz
Polski film „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” wyreżyserował Michał Krzywicki, który wraz z Dagmarą Brodziak jest współtwórcą scenariusza,

Kraj pochodzenia i data premiery
Film sci-fi „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” jest produkcji polskiej, a swoją premierę miał 20 września 2021 roku podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W kinach od 24 czerwca 2022 roku.

Czas trwania
Film „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” trwa 88 minut.

Wideo