serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Małe miasteczko w zachodniej Polsce. Centrum życia Szczelina to sportowy klub „Gamrat”, niegdyś dobrze prosperujący,...

WIĘCEJ
Małe miasteczko w zachodniej Polsce. Centrum życia Szczelina to sportowy klub „Gamrat”, niegdyś dobrze prosperujący, dziś przeżywający poważne problemy finansowe. Podobna sytuacja panuje w całym mieście.

Większość mieszkańców Szczelina była zatrudniona w jedynym istniejącym tu zakładzie produkcyjnym, który został sprywatyzowany. Jego nowym właścicielem jest były wychowanek szczelińskiego domu dziecka, dziś biznesmen - Adam Zalewski (Tomasz Karolak). Zalewski jest jedyną deską ratunku dla upadającego klubu. Jeśli zgodzi się zostać jego sponsorem, sport w miasteczku będzie uratowany.

Prezesem klubu jest Wysocki (Sławomir Orzechowski). Ma wokół siebie oddanych współpracowników. Jest wśród nich były bokser Toni (w tej roli Daniel Olbrychski), niezwykle barwna postać. Mimo skończonej sześćdziesiątki przygotowuje się do matury. Skłoniła go do tego przyjaźń z trzynastoletnim Jurkiem (Kajetan Szewczyk).

Jeden z podopiecznych klubu, kolarz Sebastian Żelazek (Jakub Strzelecki), pokaże widzom, czym jest prawdziwa walka i jak osiąga się szczyty. Sebastian, dobrze zapowiadający się sportowiec, straci zdrowie w wyniku wypadku. Czy wróci do sportowej formy i czy uda mu się pokonać swoje słabości?


Serial obyczajowy, Polska 2005

Reż.: Maciej Migas

Wyk.: Daniel Olbrychski, Sławomir Orzechowski, Tomasz Karolak, Ewa Wencel, Gabriela Kownacka i inni

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy