filmy fabularne/dramaty

„Dwie kobiety”(2017)

Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, gwiazda „Niesamowitej Marguerite”, we wspaniałej opowieści o przyjaźni...

WIĘCEJ
„Dwie kobiety”(2017)

Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, gwiazda „Niesamowitej Marguerite”, we wspaniałej opowieści o przyjaźni dwóch kobiet. Prezentowany na Berlinale dramat „Dwie kobiety”, którego siłą napędową są wybitne francuskie aktorki – Catherine Deneuve i Catherine Frot. Film we Francji w pierwszy weekend obejrzało ponad 500 tys. osób.

Opis filmu

Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad temu była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Catherine Frot („Niesamowita Marguerite”, „W rodzinnym sosie”, „Niebo w gębie”) jako, Claire Breton

Catherine Deneuve („8 kobiet”, „Ostatnie metro”, „Indochiny”) jako, Béatrice Sobolevski

Olivier Gourmet („Syn”, „Anioł nad morzem”, „Minister”) jako, Paul

Kto jeszcze zagrał w filmie „Dwie kobiety”?

Quentin Dolmaire – Simon
Mylène Demongeot – Rolande
Pauline Parigot – Lucie
Marie Gili-Pierre – Evelyne
Jeanne Rosa –Elodie


Reżyseria

Reżyserem filmy „Dwie kobiety” jest Martin Provost. Jest on odpowiedzialny również za scenariusz do dramatu. Najbardziej znanym tytułem w jego dorobku aktorskim jest komedia „Panowie, dbajcie o żony” z Louisem de Funèsem. Jego „Serafina”, dramat biograficzny o niezwykłej malarce, odpowiedniczce naszego Nikifora, zdobył siedem Cezarów i wiele innych nagród na międzynarodowych festiwalach. Dobre recenzje zebrała również „Violette”, filmowy portret francuskiej pisarki, autorki „Bękarta”. Pokazywanym premierowo na 67. Berlinale filmem „Dwie kobiety” reżyser ugruntował swoją pozycję specjalisty od kina kobiecego.

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu stworzył znany operator Yves Cape operator, odpowiedzialny za takie filmy, jak: „Holy Motors”, „Ludzkość”, „Flandria”. Luareat nagrody Srebrna Żaba.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Dwie kobiety” został wyprodukowany we Francji w 2017 roku. Premiera filmu odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2017 roku.

Tytuł oryginalny

„Sage femme”

Czas trwania filmu

Film „Dwie kobiety” trwa 117 minut.

Gdzie obejrzeć film „Dwie kobiety”?

Cały film „Dwie kobiety” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo