serwisy tvp

filmy fabularne/komedie

„Drugie życie króla” (2012)

Komediodramat w reżyserii Dantego Arioli ukazujący historię znudzonego życiem mężczyzny,...

WIĘCEJ
„Drugie życie króla” (2012)

Komediodramat w reżyserii Dantego Arioli ukazujący historię znudzonego życiem mężczyzny, który pozoruje własną śmierć, aby rozpocząć nowe życie i uciec w nieznane. Podczas podróży bohater poznaje kobietę, która okazuje się równie tajemnicza jak on sam.

Opis filmu:
Bohaterem filmu jest zmęczony codziennością król golfa Wallace Avery (Colin Firth). Mężczyzna ma już dość swojego dotychczasowego życia i, marząc o jego zmianie, decyduje się na upozorowanie samobójstwa. W ten sposób chce wyrwać się od rodziny, która go nienawidzi i wyruszyć w nieznane. Kiedy przyjmuje nową tożsamość, jako Arthur Newman poznaje czarującą kobietę (Emily Blunt). Ta również ma za sobą skomplikowaną przeszłość, z którą postanowiła raz na zawsze zerwać. Rozpoczynają więc wspólną przygodę: włamują się do pustych domów i podszywają pod nieobecnych właścicieli. Udają szczęśliwe małżeństwo, którego nigdy wcześniej nie doznali. Wkrótce oboje odkryją, za czym tak naprawdę tęsknią…

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Colin Firth („Duma i uprzedzenie”, „Zakochany Szekspir”, „Jak zostać królem”, „Dziennik Bridget Jones”, „Angielski pacjent”) jako Arthur Newman (Wallace Avery)
Emily Blunt („Na skraju jutra”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Młoda Wiktoria”, „Dziewczyna z pociągu”) jako Mike (Charlotte Fitzgerald)
Anne Heche („Fakty i akty”, „Wybór Gracie”, „Medium”, „Koszmar minionego lata”) jako Mina

Kto jeszcze zagrał w filmie „Drugie życie króla”?
Sterling Beaumon – Grant
Tarcza Jesieni – Charyl
David Andrews – Fred Willoughby
Nicole LaLiberte – Silverlake
Sharon Conley – pracownik urzędu pracy
Steve Coulter – Owen Hadley

Reżyseria
Reżyserem filmu „Drugie życie króla” jest Dante Ariola.

Scenariusz
Autorem scenariusza filmu „Drugie życie króla” jest Becky Johnston, znana z takich produkcji jak Książę przypływów i Siedem lat w Tybecie.

Data premiery, kraj produkcji
Amerykański film „Drugie życie króla” miał swoją premierę 10 września 2012 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Zdjęcia
Twórcami zdjęć do filmu „Drugie życie króla” są Paula Huidobro i Eduard Grau, zdobywca Brązowej żaby za film „Pogrzebany” z 2010 roku.

Tytuł oryginalny
„Arthur Newman”

Czas trwania filmu
Film „Drugie życie króla” trwa 101 minut.

Gdzie obejrzeć film „Drugie życie króla”?
Cały film „Drugie życie króla” online oglądaj na vod.tvp.pl

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy