serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Ekranizacja powieści Małgorzaty Kalicińskiej. Małgosia Jantar traci pracę. Rozpada się jej małżeństwo. Ucieka z Warszawy...

WIĘCEJ
Ekranizacja powieści Małgorzaty Kalicińskiej. Małgosia Jantar traci pracę. Rozpada się jej małżeństwo. Ucieka z Warszawy na wieś – do matki, z którą rozstała się w dzieciństwie. Tam odnajduje spokój, szczęście i nową miłość. Uczy się, że każdy ma na ziemi swoje miejsce. Wystarczy je tylko znaleźć.

„To serial skierowany do wszystkich tych, którzy cenią sobie dom jako najważniejsze miejsce życia rodzinnego. To opowieść o cieple jakie nam jest potrzebne, rodzinie dającej poczucie bezpieczeństwa, zerwanych i cerowanych na nowo więzach.
O tym, co w życiu najważniejsze – miłości. Tej nastoletniej, dojrzałej, bardzo dojrzałej i też różnej – między mężczyzną i kobietą, matką i córką, nawet o miłości do natury, zwierząt i osób niepełnosprawnych. O ucieczce z miejskiego wyścigu szczurów na wieś, gdzie żyje się bez zegarka. Szanuje się więzi sąsiedzkie i obyczaje. Życie wiejskie jest prawdziwe, mniej „hipermarketowe” i trudniejsze, a to oznacza – skupienie, zmianę przyzwyczajeń, zmianę pomysłu na życie. Wreszcie, „Dom nad rozlewiskiem” jest opowieścią o wstawaniu z kolan po jakichś klęskach i upadkach. O nadziei i marzeniach, które się da radę realizować, gdy się ma oparcie w bliskich. O tęsknocie i powrocie do normalności.
„Dom nad rozlewiskiem” to serial o jednej z nas i jednocześnie o wszystkich” – mówiła o serialu Małgorzata Kalicińska.
W głównych rolach wystąpili: Joanna Brodzik, Małgorzata Braunek, Piotr Grabowski, Jerzy Schejbal, Agnieszka Mandat, Olga Frycz, Antoni Królikowski oraz Zofia Kucówna.

Serial obyczajowy, Polska 2009

Reżyseria: Adek Drabiński

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy