serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Małgosia traci pracę. Rozpada się jej małżeństwo. Ucieka z Warszawy na wieś - do matki,...

WIĘCEJ
Małgosia traci pracę. Rozpada się jej małżeństwo. Ucieka z Warszawy na wieś - do matki, z którą rozstała się w dzieciństwie. Tam odnajduje spokój, szczęście i nową miłość. Uczy się, że każdy ma na ziemi swoje miejsce. Wystarczy je tylko znaleźć. Ekranizacja powieści Małgorzaty Kalicińskiej.To serial skierowany do wszystkich tych, którzy cenią sobie dom jako najważniejsze miejsce życia rodzinnego.
To opowieść o cieple jakie nam jest potrzebne, rodzinie dającej poczucie bezpieczeństwa, zerwanych i cerowanych na nowo więzach.
O tym, co w życiu najważniejsze – miłości. Tej nastoletniej, dojrzałej, bardzo dojrzałej i też różnej – między mężczyzną i kobietą, matką i córką, nawet o miłości do natury, zwierząt i osób niepełnosprawnych.
O ucieczce z miejskiego wyścigu szczurów na wieś, gdzie żyje się bez zegarka. Szanuje się więzi sąsiedzkie i obyczaje. Życie wiejskie jest prawdziwe, mniej „hipermarketowe” i trudniejsze, a to oznacza – skupienie, zmianę przyzwyczajeń, zmianę pomysłu na życie.
Wreszcie, „Dom nad rozlewiskiem” jest opowieścią o wstawaniu z kolan po jakichś klęskach i upadkach. O nadziei i marzeniach, które się da radę realizować, gdy się ma oparcie w bliskich.
O tęsknocie i powrocie do normalności.
„Dom nad rozlewiskiem” to serial o jednej z nas i jednocześnie o wszystkich. Małgorzata Kalicińska

Serial obyczajowy, 13 odc., Polska 2009

Reż.: Witold Adamek

Wyk.: Joanna Brodzik, Małgorzata Braunek, Piotr Grabowski, Anna Czartoryska, Paweł Deląg i in.