filmy fabularne/biograficzne

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, emocjonująca opowieść o mężczyźnie, który stawia opór nazistom, podczas gdy II wojna...

WIĘCEJ
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, emocjonująca opowieść o mężczyźnie, który stawia opór nazistom, podczas gdy II wojna światowa ogarnia całą Europę.

9 kwietnia 1940 rozpoczyna się inwazja hitlerowskich Niemiec na Danię. Niemcy domagają się natychmiastowej i bezwarunkowej kapitulacji. Po kilku godzinach rząd poddaje się i rozpoczyna współpracę z hitlerowcami. Po drugiej stronie Atlantyku ambasador Danii w Stanach Zjednoczonych, człowiek śmiały i bywały w świecie – Henrik Kauffman (w tej roli Ulrich Thomsen, znany z filmów „Jabłko Adama” i „Polowanie na czarownice”), jako jedyny ma odwagę, by zaryzykować wszystko.

Życie Kauffmana w Ameryce jest pełne blasku dzięki jego osobistemu urokowi oraz statusowi politycznemu, jednak kiedy wojska niemieckie atakują i okupują Danię, zaczyna planować, jak pokonać Hitlera i pozwolić Duńczykom odzyskać wolność. Oskarżony o zdradę stanu Kauffman ogłasza się jedynym prawdziwym przedstawicielem wolnej Danii i kładzie na szali cały swój majątek, swoją rodzinę oraz zaufanie swoich rodaków, aby stawić opór hitlerowskim okupantom.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Dania, 2020

Czas trwania: 100 minut

Reżyseria: Christina Rosendahl

Obsada:
Ulrich Thomsen − Henrik Kauffman
Denise Gough − Charlotte Kauffmann
Mikkel Boe Folsgaard − Povl Bang-Jensen
Burn Gorman − Berle
Zoë Tapper − Zilla Sears
Henry Goodman − Franklin D. Roosevelt
Nicholas Blane − Winston Churchill

Tytuł oryginalny: The Good Traitor